Cysterna z ponad 18 tonami gazu przewróciła się do rowu [ZDJĘCIA]

68 132739
Przewrócona cysterna z gazem w miejscowości Tuligłowy na DK17 | fot. KPP Krasnystaw

Cysterna wypełniona 18 tonami gazu propan-butan przewróciła się do rowu. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia ładunku, a gaz został przepompowany do innej cysterny.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 9 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Tuligłowy. Doszło tam to przewrócenia się do rowu ciężarówki z cysterną, w której był przewożony gaz propan-butan.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-latek kierujący cysterną z gazem marki Man wyjeżdżał ze stacji benzynowej. Skręcając w lewo dołączał się do ruchu w kierunku Lublina. Po chwili jego ciężarówka zjechała na pobocze i przewróciła się.

Jak wstępnie ustalili wezwani na miejsce policjanci w cysternie może znajdować się około 37 tysięcy litrów gazu propan-butan. Na szczęście z uwagi na niewielką prędkość nie doszło do rozszczelnienia.

Policjanci oraz strażacy wyznaczyli strefę bezpieczeństwa na odległość 400 metrów. Ruch na drodze krajowej nr 17 oraz na znajdujących się w pobliżu torach został wstrzymany.

Żeby można było przepompować gaz do innej cysterny, trzeba było postawić na koła przewrócony zestaw. Było to nielada wyzwanie, ponieważ przewrócona cysterna znajdowała się na nierównym terenie.

Przepompowywanie 37000 litrów gazu zakończyło się po godz. 2 w nocy. Ruch na DK17 został wznowiony po godz. 4 rano.

68 132738
Przewrócona cysterna z gazem w miejscowości Tuligłowy na DK17 | fot. KPP Krasnystaw

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.