Co z nowymi taryfami za wodę i ścieki? RZGW czeka na dodatkowe wyjaśnienia od MPWiK

Siedziba Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie
Siedziba Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Wody Polskie są w trakcie analizy nadesłanego przez MPWiK Lublin projektu nowych taryf za wodę i ścieki, które mają obowiązywać w naszym mieście przez najbliższe trzy lata.

Nowe taryfy za wodę i ścieki pod znakiem zapytania

Do 14 sierpnia Wody Polskie mają czas na wydanie decyzji dotyczącej akceptacji lub odrzucenia nowych taryf zaproponowanych przez MPWiK Lublin. Jest to już trzecie podejście miejskich wodociągów do wdrożenia nowych, droższych stawek za wodę i ścieki.

ZOBACZ TAKŻE:
Do trzech razy sztuka? MPWiK złożył nowy projekt taryfy za wodę i ścieki w Lublinie

„Obecnie wniosek znajduje się na etapie analizy, gdyż organ regulacyjny oczekuje na dodatkowe wyjaśnienia od MPWiK Lublin, które powinny wpłynąć do organu w tym tygodniu” – informuje Jarosław Kowalczyk, rzecznik Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie.

W dwóch poprzednich odmowach Wody Polskie argumentowały swoje decyzje „nieuzasadnionym wzrostem cen”. Czy tym razem MPWiK uwzględnił wszystkie wytyczne Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie?

„Na dzień dzisiejszy nie można stwierdzić, jaka będzie decyzja końcowa oraz czy w taryfie zostały uwzględnione wszystkie wytyczne organu regulacyjnego. Dopiero po otrzymanych wyjaśnieniach i skonfrontowaniu ich z całością złożonego wniosku będzie można ocenić pozytywnie, bądź negatywnie przygotowaną przez MPWiK Lublin taryfę” – komentuje Kowalczyk.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.