Ciężki sprzęt wojskowy wjechał na Błonia pod Zamkiem. Zniszczyli trawę, narobili kolein

Koleiny na trawniku po pikniku wojskowym na Błoniach pod Zamkiem
Koleiny na trawniku po pikniku wojskowym na Błoniach pod Zamkiem | fot. Dominik Wąsik

W ubiegłą sobotę na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie odbył się piknik wojskowy zorganizowany przez 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej. Ciężki sprzęt wojskowy uszkodził trawę i narobił kolein. Żołnierze zobowiązali się do uporządkowania terenu.

Święto lubelskich Terytorialsów

Tegoroczne obchody święta lubelskich Terytorialsów odbyły się w sobotę, 27 maja na Placu Zamkowym. Przysięgę wojskową na sztandar 2 Lubelskiej Brygady OT, złożyło 61 ochotników z naszego regionu. Następnie na Błoniach pod Zamkiem odbył się piknik wojskowy, podczas którego można było zobaczyć sprzęt i wyposażenie żołnierzy, sprzęt specjalistyczny wykorzystywany podczas akcji kryzysowych i zabezpieczania wschodniej granicy kraju, a także ciężki sprzęt bojowy.

Wspólna zabawa przyciągnęła wielu zwiedzających, w tym miłośników militariów oraz całe rodziny z dziećmi. Wśród licznych atrakcji były pokazy sprzętu terytorialsów, wojsk operacyjnych i różnych służb mundurowych. Na najmłodszych czekały dmuchańce, konkursy, zabawy i pokazy. Wszyscy mogli wysłuchać koncertu orkiestry wojskowej z Lublina, a także skosztować wojskowej grochówki.

Piknik był również świetną okazją do bezpośrednich spotkań z żołnierzami 2 LBOT i rozmów na temat służby, szkoleń i aktualnych zadań Terytorialsów. Rekruterzy 2 LBOT w trakcie pikniku otrzymali kilkanaście wniosków o powołanie w szeregi WOT.

Koniec imprezy, czas posprzątać

Ciężki sprzęt wojskowy, który można było podziwiać podczas pikniku wojskowego, uszkodził trawnik, pozostawiając głębokie koleiny. Zgodnie z zapisami umowy, dzierżawca terenu jest zobowiązany do przywrócenia terenu do stanu pierwotnego na własny koszt.

„Jeszcze dziś żołnierze 2 LBOT zajmą się uporządkowaniem terenu na Błoniach zamkowych” – mówi kpt. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze wyrównają teren, zasypią powstałe koleiny ziemią, na koniec na zniszczonym przez pojazdy obszarze zostanie wysiana trawa.

Zdjęcia

Uszkodzony trawnik na Błoniach pod Zamkiem
Uszkodzony trawnik na Błoniach pod Zamkiem | fot. Dominik Wąsik
Uszkodzony trawnik na Błoniach pod Zamkiem
Uszkodzony trawnik na Błoniach pod Zamkiem | fot. Dominik Wąsik
Uszkodzony trawnik na Błoniach pod Zamkiem
Uszkodzony trawnik na Błoniach pod Zamkiem | fot. Dominik Wąsik
Uszkodzony trawnik na Błoniach pod Zamkiem
Uszkodzony trawnik na Błoniach pod Zamkiem | fot. Dominik Wąsik

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Można wybrać inne miejsce na takie pikniki i nie będzie takich sytuacji.

  2. Zniszczona trawa- wojsko jak co roku naprawi po sobie, schody pod zamkiem zniszczone przez pseudo artystę…. ehhhh