Chciał zaimponować swoim kolegom. 14-latek wypił kilka piw i wsiadł za kierownicę auta rodziców

samochód kierownica kierowca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Przed sądem dla nieletnich stanie 14-latek, który zabrał samochód swoich rodziców i urządził sobie nim przejażdżkę. Wcześniej wypił kilka piw, by zaimponować swoim kolegom.

Do zdarzenia doszło w sobotę na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Dyżurny międzyrzeckiego komisariatu w godzinach porannych przyjął zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że na jego posesję przyjechał samochód, z którego wysiadł bardzo młody kierowca. Prawdopodobnie był on pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że ten widział, jak kierowca nissana wjechał na jego posesję, gdzie opuścił pojazd i zaczął drażnić jego psy. Potem wsiadł za kierownicę samochodu i udał się w kierunku pobliskich pól. 

We wskazanym przez zgłaszającego miejscu mundurowi znaleźli opisywanego nissana. Na przednim fotelu pasażera siedział 14-latek z gminy Międzyrzec Podlaski znajdujący się pod widocznym wpływem alkoholu.

Nastolatek przyznał się policjantom, że bez wiedzy i zgody rodziców zabrał z domu samochód, którym urządził sobie przejażdżkę. Chciał w ten sposób zaimponować kolegom. Wcześniej wypił kilka piw.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone w obecności rodziców nieletniego wykazało, że ma ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Teraz sprawą 14-latka zajmie się radzyński sąd rodzinny i nieletnich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.