Chciał poprawić sobie nastrój, więc podpalił domek letniskowy i bele słomy

19-latek podpalił domek letniskowy i bele słomy | fot. KMP Biała Podlaska

Policjanci zatrzymali sprawcę serii podpaleń, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie gminy Biała Podlaska. Sprawcą okazało się być 19-latek, który w ten sposób poprawiał sobie nastrój.

W ciągu kilku ostatnich tygodni na terenie działania bialskiej komendy doszło do czterech pożarów. W trzech przypadkach spłonęła sprasowana w bele słoma o łącznej wartości blisko 19 tys. złotych. Czwarty pożar strawił domek letniskowy, a jego właścicielka oszacowała poniesione straty na kwotę 20 tys. złotych.

W środę policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 19-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, jako mogącego mieć związek z pożarem domku letniskowego. Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły dalsze czynności w tej sprawie.

Udało im się również ustalić, że mężczyzna jest sprawcą trzech pożarów słomy. Podpalenia tłumaczył problemami rodzinnymi i chęcią poprawienia sobie w ten sposób nastroju. 19-latek został także rozpoznany jako sprawca wrześniowej kradzieży artykułów alkoholowych o łącznej wartości prawie 1,8 tys. złotych z jednego z bialskich supermarketów.

Mężczyzna odpowie również za posiadanie niewielkiej ilości substancji psychotropowej, gdyż w chwili zatrzymania miał przy sobie amfetaminę. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.