Carnaval Sztukmistrzów 2017 czas zacząć! Co warto zobaczyć?

11741240 852593851455939 6360982320181963969 o
Artysta Carnaval Sztukmistrzów | fanpage Carnaval Sztukmistrzów

Dziś startuje ósma edycja Carnavalu Sztukmistrzów. Do Lublina zjadą setki artystów reprezentujących nurt sztuki nowego cyrku.

 

Tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów będzie wyjątkowa, ponieważ swoimi elementami będzie nawiązywać do Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Lublina. Już w dniach 27-30 lipca setki najlepszych artystów zawładnie ulicami miasta.

 

Z racji obchodów 700-lecia miasta organizatorzy zaprojektowali specjalną scenę, która stanie na placu po Farze. Będzie to artystyczna konstrukcja, która będzie pełnić funkcję sceny. Obiekt swoim konturem będzie przywoływał sylwetkę nieistniejącego od wieków, jednego z pierwszych kościołów w Lublinie.

 

Uliczne spektakle rozmieszczone będą w kilku miejscach: przed Centrum Kultury, na pl. Litewskim, koło pomnika Unii Lubelskiej, na Rynku (z tyłu Trybunału Koronnego), na pl. Po Farze, przed dawną siedzibą Teatru Andersena, na wirydarzu klasztoru dominikanów, a także na pl. Zamkowym.

 

Sprawdź szczegóły poszczególnych wydarzeń:

Carnaval Sztukmistrzów 2017 – program wydarzeń. Miasto opanują kuglarze i klauni

Urban Highline Festival po raz dziewiąty w Lublinie
40. Europejska Konwencja Żonglerska odbędzie się w Lublinie (program)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.