40. Europejska Konwencja Żonglerska odbędzie się w Lublinie (program)

FOTO JOKE SCHOT credits 1600x1200 2 min

Lublin po raz drugi będzie gospodarzem największego na świecie festiwalu Nowego Cyrku – 40. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej.

 

Międzynarodowa społeczność cyrkowców zdecydowała, że w 2017 roku największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie kultury Nowego Cyrku odbędzie się w Lublinie. Głosowanie odbyło się podczas 38. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej mającej miejsce w położonym w południowym Tyrolu Bruneck.

 

Europejska Konwencja Żonglerska (EJC) to największe na świecie i najbardziej prestiżowe wydarzenie środowiska żonglerów amatorów-hobbystów, artystów nowego cyrku i artystów ulicy. Europejska tylko z nazwy, a tak naprawdę światowa, ponieważ każdego roku odwiedzają ją ludzie z całego globu ziemskiego. To występy amatorów i profesjonalistów podczas Street Show, Open Stage, Renegade oraz Gali, tysiące warsztatów, gier i zabaw żonglerskich, jak również wielotysięczna kolorowa parada żonglerska zmieniająca miasto i ludzi, którzy biorą w niej udział.

 

Podczas dziewięciodniowego programu artystycznego lublinianie będą mieli okazję podziwiać występy największych mistrzów sztuki Nowego Cyrku. W ramach konwencji odbędzie się wiele wysokiej klasy spektakli, jak chociażby odbywająca się jedynie raz do roku największa gala współczesnego cyrku, czyli Gala Główna Europejskiej Konwencji Żonglerskiej, jak również szereg wydarzeń otwartych – pokazy ogniowe, wielka parada kuglarska, igrzyska żonglerskie, występy uliczne.

 

 

Konwencję zakończy Spektakl Galowy w Centrum Spotkania Kultur, najważniejsze wydarzenie w żonglerskim kalendarzu, podczas którego wystąpią najlepsi z najlepszych, śmietanka artystyczna sztukmistrzowskiego świata.

 

Program na kolejnej stronie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.