Carnaval Sztukmistrzów 2017 – program wydarzeń. Miasto opanują kuglarze i klauni

Carnaval Sztukmistrzow iluminacja Philips 1

Od czwartku na cztery dni Lublinem zawładną akrobaci, klauni, kuglarze i wielu innych artystów, którzy będą zabawiać uczestników Carnavalu Sztukmistrzów. Zobacz program wydarzeń!

 

Carnaval Sztukmistrzów to barwne święto dedykowane cyrkowi, teatrowi i sztukom ulicy. To czas, w którym odwrócone zostają zastane porządki, a prawa codzienności ulegają zawieszeniu. Miasto opanują kuglarze i klauni, rozbrzmiewać będzie muzyka, a plac po Farze zaprezentuje się w zupełnie nowej odsłonie.

 

Tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów będzie wyjątkowa, ponieważ swoimi elementami będzie nawiązywać do Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Lublina. Już w dniach 27-30 lipca setki najlepszych artystów zawładnie ulicami miasta.

 

Występy artystów będzie można oglądać w następujących lokalizacjach: plac przed CK, budynek CK, plac Litewski, Krakowskie Przedmieście, plac za Trybunałem, plac przy dawnym Teatrze im. H.CH. Andersena, wirydarz klasztoru oo. Dominikanów, plac po Farze, błonia pod Zamkiem, plac Zamkowy oraz Tarasy Zamkowe.

 

Z okacji obchodów 700-lecia miasta organizatorzy zaprojektowali specjalną scenę, która stanie na placu po Farze. Będzie to artystyczna konstrukcja, która będzie pełnić funkcję sceny. Obiekt swoim konturem będzie przywoływał sylwetkę nieistniejącego od wieków, jednego z pierwszych kościołów w Lublinie.

 

Czytaj także: Carnaval Sztukmistrzów bez charakterystycznych białych parasolek

 

Po zapadnięciu zmroku Rynek Starego Miasta, budynek Trybunału Koronnego i Brama Krakowska rozbłysną dekoracjami wykonanymi przez firmę Philips.

 

Innym nieodzownym elementem carnavalowego klimatu jest Urban Highline Festival. W tym roku swoją obecność potwierdziło ponad 300 najlepszych zawodników w slackline z całego świata. Akrobatyczne popisy na 16 taśmach zawieszonych na wysokości będziemy mieli możliwość oglądać już od 25 lipca, rano i wieczorem – na Rynku Starego Miasta, wieży Trynitarskiej oraz Bramie Krakowskiej, a 29 i 30 lipca również nad ul. Wieniawską.

 

Szczegółowy program Carnavalu Sztukmistrzów na kolejnych stronach…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.