Carnaval Sztukmistrzów bez charakterystycznych białych parasolek

Ósma edycja Carnavalu Sztukmistrzów bez charakterystycznej instalacji z białych parasolek.

 

Już po raz ósmy na ulicach Lublina odbędzie się święto sztuki cyrkowej – Carnaval Sztukmistrzów. Tegoroczna edycja będzie nawiązywała swoimi elementami do obchodów 700-lecia Lublina. Jak co roku do naszego miasta zjadą się setki najlepszych artystów z całego świata, których będzie można podziwiać na żywo na ulicach Lublina.

 

Bezpośrednio w przestrzeni ulicznej odbędzie się kilkanaście występów, koncertów na żywo, warsztatów oraz wydarzeń dedykowanych dzieciom. Występy artystów będzie można oglądać w następujących lokalizacjach: plac przed CK, budynek CK, plac Litewski, Krakowskie Przedmieście, plac za Trybunałem, plac przy dawnym Teatrze im. H.CH. Andersena, błonia pod Zamkiem, plac Zamkowy oraz plac po Farze.

 

Bez białych parasolek

Jednym z charakterystycznych elementów poprzednich edycji Carnavalu Sztukmistrzów była instalacja na placu po Farze złożona z setek białych parasoli. Jednak w tym roku organizatorzy postanowili to zmienić.

 

– Podczas tegorocznej edycji postanowiliśmy zrezygnować z instalacji z białych parasoli. Zastąpi ją artystyczna konstrukcja, która będzie pełnić funkcję sceny. Obiekt swoim konturem będzie przywoływał sylwetkę nieistniejącego od wieków, jednego z pierwszych kościołów w Lublinie – mówi Ewa Dados Jabłońska z biura festiwalu.

 

Macie zdjęcia konstrukcji z parasolek z poprzednich edycji? Prześlij je do nas! Czekamy na Wasze zdjęcia [email protected].

 

ZdjęciaWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.