Urban Highline Festival po raz dziewiąty w Lublinie

Święto slackline’a i highline’a, wspinaczki i wędrówek po linie, warsztaty, pokazy i setki gości z całej Europy. Dzisiaj rozpoczyna się Urban Highline Festival.

 

Urban Highline Festival to największa tego typu impreza na świecie. Od dziewięciu lat towarzyszy Carnavalowi Sztukmistrzów. Tylko w tegorocznej edycji weźmie udział 305 zawodników z 36 krajów.

 

Highline w przestrzeni miejskiej jest wielką atrakcją zarówno dla highlinerów, jak i dla przechadzających się po mieście widzów, ponieważ sport ten z reguły uprawiany jest wysoko w górach, a nie w przestrzeni miejskiej.

 

Organizatorzy Carnavalu postanowili jednak zaryzykować i przenieść tę dyscyplinę na lubelskie ulice, by nawiązać do postaci Jaszy Mazura, bohatera książki Isaaca Bashevisa Singera „Sztukmistrz z Lublina”.

 

Urban Highline Festival jest integralną częścią Carnavalu i podczas buskerskich występów na ziemi zachwyca widza nad jego głową, dzięki czemu przestrzeń carnavalowych występów jest wypełniona w całości.

 

Akrobatyczne popisy na 16 taśmach zawieszonych na wysokości będziemy mieli możliwość oglądać już od wtorku 25 lipca, rano i wieczorem – na Rynku Starego Miasta, wieży Trynitarskiej oraz Bramie Krakowskiej, a 29 i 30 lipca również nad ul. Wieniawską.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.