Były prezes i wiceprezes Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z zarzutami

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Były prezes spółdzielni mieszkaniowej LSM i obecny wiceprezes usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Według prokuratury mężczyźni mieli nadużywać swoich uprawnień, przez co wyrządzili szkodę majątkową na ponad 800 tys. złotych.

Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie dotyczy nadużycia uprawnień przez byłego prezesa spółdzielni mieszkaniowej LSM Jana G. i obecnego wiceprezesa Wojciecha L. Do nadużyć miało dojść w okresie od lipca 2013 roku do sierpnia 2014.

Działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i pełniąc określone funkcje w organach Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, nadużyli udzielonych im uprawień, wpływając na czynności podejmowane przez członków Rady Nadzorczej LSM i doprowadzili do podjęcia uchwał. Następnie na podstawie tych uchwał nabyli lokalne użytkowe za zaniżone kwoty” – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Zdaniem prokuratury mężczyźni, działając na szkodę spółdzielni, wyrządzili jej znaczną szkodę majątkową w łącznej wysokości 811 306 złotych.

Podejrzani usłyszeli też zarzuty dotyczące złożenia nieprawdziwych zeznań w toku postępowań toczących się w Urzędzie Skarbowym i Prokuraturze Okręgowej w Lublinie. Wskazali w nich, że podstawę podjęcia przez Radę Nadzorczą LSM jednej z uchwał stanowił dokument datowany na lipiec 2013 r., a faktycznie został sporządzony przez rzeczoznawcę majątkowego w marcu 2017 roku.

W toku przesłuchań podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów i składali wyjaśnienia, których treści nie ujawniamy ze względu na dobro toczącego się śledztwa” – dodaje Agnieszka Kępka.

Wobec Jana G. zostało zastosowane poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. zł. Podobny środek zapobiegawczy zastosowano wobec Wojciecha L., który dodatkowo został zawieszony w czynnościach służbowych.

Janowi G. grozi do 8, a Wojciechowi L. do 5 lat więzienia.

AKTUALIZACJA: Były prezes LSM i jego zastępca kupili lokale od spółdzielni po zaniżonych cenachWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.