Burze z gradem w Lublinie. IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe – 12 sierpnia

Burza nad Lublinem
Burza nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem, które w piątek 12 sierpnia mogą przejść przez Lublin. Dla naszego miasta wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Burze Lublin 12 sierpnia

Dziś burze możliwe są w centralnej i wschodniej Polsce. W napływającej wilgotnej i cieplejszej masie powietrza, w obecności niżu górnego, przy małej i umiarkowanej chwiejności, lokalnie nastąpi rozwój burz.

Ze względu na dość słabe warunki kinematyczne preferowane będzie występowanie w postaci izolowanych komórek. Towarzyszyć im będą opady deszczu do 30 mm. Porywy wiatru w trakcie przechodzenia burz nie powinny przekraczać 50-65 km/h. Lokalnie niewykluczone są opady gradu.

Pogoda Lublin dziś: 12 sierpnia 2022 – godzinowa. Jaka prognoza pogody dla Lublina?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które w piątek 12 sierpnia mogą przejść przez nasze miasto. W trakcie burz należy spodziewać się opadów deszczu do 30 mm/h. Ponadto nie są wykluczone opady niewielkiego gradu. Natomiast mniejszym zagrożeniem będą silne porywy wiatru, które nie powinny przekraczać 65 km/h.

Ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem obowiązuje w piątek 12 sierpnia od godz. 10.30 do 22.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oszacowano na 80 proc. Kolejnych opadów deszczu i burz należy spodziewać się w sobotę, 13 sierpnia.

Gdzie jest burza 12 sierpnia? Radar burz i deszczu na żywo 12.08

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.