Burmistrz Łęcznej skoczył do wody w ubraniu. Sanepid zamknął basen

basen łęczna burmistrz
Basen w Łęcznej zamknięty po skoku Burmistrza do wody | fot. YouTube

Remontowany przez półtora roku basen miał być na nowo dostępny dla mieszkańców Łęcznej. Ci nie mieli wiele czasu na nacieszenie się pływalnią. Basen został zamknięty po dwóch dniach.

Przez ostatnie półtora roku trwały prace remontowe szkolnego basenu w Łęcznej, podczas których wymieniono całą infrastrukturę doprowadzania i uzdatniania wody oraz instalacje energetyczne, sanitarne i wentylacyjne.

Wymiany doczekała się także niecna basenowa, oświetlenie i glazura na ścianach. To był generalny i niezbędny remont mającego blisko 40 lat basenu w Łęcznej.

Władze miasta przed otwarciem pływalni informowały, że z basenu będzie można korzystać do końca wakacji za darmo, dlatego mieszkańcy z niecierpliwością czekali na otwarcie obiektu.

I tak basen został oddany do użytku w poniedziałek, 5 sierpnia. Na jego otwarciu był m.in. burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski, który zainaugurował otwarcie basenu, wskakując do wody w ubraniu.

Włodarz ubrany w spodnie od garnituru, koszulę i krawat popisał się efektownym skokiem do wody. Moment ten uwieczniono na filmie promocyjnym miasta umieszczonym na oficjalnym kanale YouTube gminy Łęczna.

Mieszkańcy długo się nie nacieszyli

Po dwóch od otwarcia basen został zamknięty. Dyrektor szkoły, na terenie której znajduje się basen, podjął decyzję o zleceniu badań. Wszystko przez skok burmistrza, który mógł spowodować pogorszenie jakości wody w basenie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej informuje, że od dnia 07.08.2019r. basen szkolny będzie zamknięty na czas przeprowadzania badań wody” – czytamy na stronie internetowej szkoły.

Próbka wody została zabezpieczona i przekazana do sanepidu, który zbada jej jakość. Jeśli wyniki badań wody będą w porządku to basen zostanie ponownie otwarty dla mieszkańców.

Basen w Łęcznej – godziny otwarcia

Pływalnia czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 13:00 – 19:00 (ostatnie wejście – 18:00). Maksymalna z basenu w jednym czasie może korzystać 15 osób.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.