Brutalny atak nożem w centrum Lublina. 55-latek był kilkukrotnie raniony w głowę

64-latek zaatakował nożem 55-latka w centrum Lublina
64-latek zaatakował nożem 55-latka w centrum Lublina | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali 64-latka, który odpowie za rozbój na swoim znajomym, od którego chciał pożyczyć pieniądze. Gdy spotkał się z odmową, ranił go kilkukrotnie nożem w głowę. Do zdarzenia doszło w centrum Lublina.

Zaatakował nożem w centrum Lublina

Sytuacja miała miejsce w piątek (5.08) rano w centrum Lublina. Pracownicy monitoringu miejskiego powiadomili dyżurnego policji o zdarzeniu zarejestrowanym przez kamery. Na ul. Królewskiej w rejonie przystanku autobusowego przy Archikatedrze Lubelskiej doszło do brutalnego ataku przy użyciu noża.

„Sprawca po ataku wsiadł w trolejbus i odjechał z miejsca zdarzenia. Informacje o lokalizacji sprawcy oraz pokrzywdzonego na bieżąco przekazywali mundurowym pracownicy monitoringu. Na miejsce od razu skierowano najbliższe patrole” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze szybko zatrzymali 64-latka w trolejbusie linii nr 160 przed rondem Lubelskiego Lipca ’80. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pod widocznym działaniem alkoholu. Siłą został wyprowadzony przez funkcjonariuszy z trolejbusu i przewieziony na komisariat.

Z ustaleń policji wynika, że sprawca zażądał od swojego kolegi pieniędzy w kwocie 20 złotych, jednocześnie grożąc mu nożem. Gdy 55-latek odmówił, został zaatakowany i kilkukrotnie raniony nożem w głowę. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

„64-latek usłyszał zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w warunkach multirecydywy. Mężczyzna na wniosek policjantów 1. komisariatu i prokuratora został doprowadzony do sądu, który zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące” – informuje nadkom. Kamil Gołębiowki.

64-latek może spędzić w więzieniu ponad 20 lat.

Nagranie z ataku i zatrzymania 64-latka

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Lublin to ,, Miasto inspiracji ” więc wszystko Ok ,
    a sprawca ma zapewniony pobyt w ciepłym areszcie i wyżywienie na najbliższe parę lat za 20zł więc jest do przodu conajmniej kilkanaście tyś.