Brutalna interwencja straży miejskiej i policji w Zamościu. Rzucił się na policjanta z pięściami

Interwencja policji i straży miejskiej w Galerii Twierdza w Zamościu
Interwencja policji i straży miejskiej w Galerii Twierdza w Zamościu | screen z nagrania

Patrol składający się z funkcjonariusza policji i straży miejskiej siłowo obezwładnił mężczyznę, który chodził po centrum handlowym bez maseczki. Użyto gazu łzawiącego, paralizatora i kajdanek.

Interwencja w Galerii Twierdza w Zamościu

W niedzielę do sieci trafiło nagranie przedstawiające brutalną interwencję policji i straży miejskiej w centrum handlowym Galeria Twierdza w Zamościu. Interwencja miała miejsce w sobotę, 11 grudnia 2021 r. Funkcjonariusze chcieli wylegitymować mężczyznę, który nie miał na sobie maseczki.

Jak widać na zamieszczonym w Internecie filmie, funkcjonariusze usiłują obezwładnić mężczyznę, który z relacji świadków wcześniej miał uderzyć funkcjonariusza policji w twarz, gdy ten chciał go wylegitymować. Interwencję utrudnia kobieta, młodsza siostra mężczyzny, która odpycha funkcjonariusza policji.

Po chwili policjant używa wobec kobiety gazu łzawiącego, w wyniku czego mężczyzna staje się agresywny wobec funkcjonariusza i rzuca się na niego z pięściami. Po kilku sekundach mężczyzna zostaje obezwładniony przez strażnika miejskiego i powalony na ziemię.

Na dalszej części nagrania widać siłową próbę założenia mężczyźnie kajdanek, lecz ten stawiał opór. Funkcjonariusz policji używa kilkukrotnie paralizatora. Finalnie mężczyzna został skuty w kajdanki i na tym kończy się nagranie.

Komentarz świadka

„Szkoda, że nagranie jest wyrwane z kontekstu. Byłem świadkiem tego zdarzenia. Interwencja zaczęła się dużo wcześniej, kiedy to funkcjonariusz wielokrotnie uprzejmie prosił o założenie maseczki. Cała akcja trwała dużo dłużej i pomimo próśb, szanowny pan „poszkodowany” był agresywny i stawiał opór, nie mówiąc już o tej kobiecie, która nie dość, że wielokrotnie popychała policjanta to jeszcze, nie zbyt miło krzyczała na całą twierdzę. Gdyby, ten człowiek chciał współpracować, najpewniej skończyłoby się nawet bez mandatu, ale jego zachowanie to totalna porażka. Próbował zgrywać bohatera, myśląc, że jest nietykalny. Reasumując, zachowanie policjanta jak najbardziej słuszne” – komentuje świadek.

Nieoficjalny komentarz interweniującego funkcjonariusza

Pod udostępnionym w sieci nagraniem pojawił się również komentarz, którego autor twierdzi, że jest interweniującym policjantem z nagrania.

„Film, który powstał na interwencji w Galerii Twierdza w Zamościu w dniu 11.12.2021r. nie wygląda do końca tak, jak sobie Państwo to wyobrażają. Podczas przeprowadzania interwencji, którą zapewne widzieliście, nie chodziło o maseczkę! Powtarzam, nie chodziło o maseczkę! Człowiek widoczny na nagraniu, wobec którego został użyty paralizator przed rozpoczęciem nagrywania, wychodząc ze sklepu, zaatakował mnie, uderzając pięścią w twarz. Powód. Chciałem Pana wylegitymować w związku z jego nieodpowiednim zachowaniem na terenie Galerii. Z mojego punktu widzenia, nie jest normalnym zachowaniem, kiedy to policjant zostaje zaatakowany w związku z tym, iż chciał od mężczyzny wyegzekwować zachowanie zgodne z prawem oraz poddanie się czynności legitymowania, do której funkcjonariusz z mocy ustawy jest uprawniony a szczególnie w przypadku popełnienia wykroczenia. Co do samego zdarzenia, mężczyzna wychodzi ze sklepu, uderza mnie pięścią w twarz, następnie zostaje użyty wobec niego paralizator, który nie przynosi zamierzonego celu… i tu stop. Tutaj zaczyna się filmik” – komentuje.

Poprosiliśmy o komentarz Komendę Miejską Policji w Zamościu. Czekamy na odpowiedź.

Aktualizacja: 32-latek zaatakował policjanta, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki. Nagranie z monitoringu sklepu

Nagranie z Galerii Twierdza

21 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. To już przegięcie. Pod pozorem pandemii wysyłka sluzby żeby wystawiać mandaty. Generują agresje u zwykłych ludzi a później zamykają ich jeszcze w więzieniu a to wszystko by ratować dziurawy budżet pod podszewka pandemii. Masakra co im się w głowach porobiło.

 2. Brawobrawobrawo dobrze go tam lutował Hahahahah dobrze patolowi a karyna krzyczy haha jeszcze raz brawo policja palowac patole jak za stanu palowac nieusluchanych patolow

 3. Ten nazista przekroczył swoje uprawnienia i należy go ścigać przez sądy i prokuraturę, kto zna go z nazwiska należy się ostracyzm za przekroczenie uprawnień, zomowiec celowo prowokował i użył zbrodniczego narzędzia, czyli powinien być sadzony za próbę zabójstwa!!! Proszę zapamiętać jego nazwisko i aż do sądu w Norymberdze to musi być rozliczone!!!

 4. Ciekawe czy byście ku*wy tak pieskom kibicowali jakby to waszej siostrze ktoś gazem w oczy zaje*ał

 5. Ten film i ten policjant przywraca mi wiarę w Policję! 🙂 Brawo! Porządek musi być, „bo chce” kończy się po paru latach błogiego dzieciństwa

 6. Chciała bym poznać tego przystojnego policjanta 🙂
  Facet mega cierpliwy, spokojny ale konkretny. Brawo !

 7. Brawo policja, a szczególnie strażnik miejski który skutecznie obezwładnił typa. Tak kończy się pajacowanie. Zbyt późno typa położyli na glebie. Babo i typie polecenia wykonuje się a nie rznie fetniakow.

 8. Krowidowe mendy kibicujące „policji” to zapewne koledzy z komendy albo jakieś lokalne LGBT ?

  Ja tu widzę przekroczenie uprawnień i napaść na niewinną kobietę. Mam nadzieję,że niedługo będziemy żyć w wolnym kraju w którym tego typu agresywni milicjanci wylecą dyscyplinarnie ze służby.

  I dwie rzeczy:
  1. To wymuszanie maseczek NIE JEST legalne mandaty upadają w sądach
  2. Nie było pouczenia o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego,złamane zostały zatem procedury.

 9. Łukaszku .

  Noszenie maseczki przez 20 minut w sklepie jeszcze nikogo nie zabiło.
  Lekarz ,który będzie się musiał tobą zajmować na covidowym oddziale musi nosić ją w pracy cały dzień…ja też…i daje radę.
  Z relacji świadków akcja trwała o wiele dłużej niż sam filmik i pouczeń było wiele. Niestety prostactwo się nie potrafiło ogarnąć i taki efekt.
  Jeśli uważasz,że każdy człowiek, który nie jest za przestrzeganiem jakichkolwiek praw i zasad to LGBT to świadczy o tym,że nie wiesz nawet co to znaczy a do tego jesteś takim samym prostakiem jak państwo z centum handlowego

 10. Bardzo słuszne i prawidłowe użycie ŚPB z pełnym uzasadnieniem. A tego prymitywa, który obraża w tle interweniującego słusznie i z pełnym uzasadnieniem funkcjonariusza na służbie aresztować i skazać za obrazę i atak werbalny. Gdybym tam był, temu prymitowowi co mordę w tle wydziera połamałby łapy i ryj porządnie obił. Może śmieć nauczyłby się szacunku do stróżów prawa. Potem na SOR śmiecia i w gips.
  Śmieci trzeba utylizować ze społeczeństwa.
  MakSym – jesteś prymitywem, złodziejem i ludzkim odpadkiem.

 11. Hahahaha co za ludzie piszący brawo policja, użycie gazu z powodu braku maseczki, nie widzicie jak to śmiesznie wygląda i w jakim świecie żyjemy ? Przyjezdza 10 policjantów do jednego takiego a w międzyczasie mogliby moze serio komuś pomóc przy dużo cieższych przestepdtwach no ale lepiej zwykłych ludzi łapać za głupia szmatę na glowie. Jak nawet jeśli kiedykolwiek mieliście te maseczki z Chin, z tylu pudelka pisze że nie stosować przeciwwirusowo lecz przeciwbakteryjnie. A przecież sami politycy nie noszą jej chyba że zaraz przed kamerą także to jest tylko propagaganda dla poróżnienia nas i robienia zamętu.