32-latek zaatakował policjanta, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki. Nagranie z monitoringu

Zaatakował policjanta w Galerii Twierdza w Zamościu
Zaatakował policjanta w Galerii Twierdza w Zamościu | screen z nagrania

Zamojscy policjanci zatrzymali w sobotę 32-letniego mężczyznę, który rzucił się na funkcjonariusza policji, bo zwrócił mu uwagę na brak maseczki. Do zdarzenia doszło w Galerii Twierdza w Zamościu.

Interwencja w Galerii Labirynt w Zamościu

Jak poinformowała st. asp. Dorota Krukowska–Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, patrol składający się z funkcjonariusza policji i straży miejskiej w Galerii Twierdza w sobotę (11.12) zauważył mężczyznę i towarzyszącą mu kobietę bez założonej maseczki.

„Zwrócili im uwagę, aby zasłonili usta i nos. Pomimo tego, że nie zostali ukarani mandatem, ani nawet wylegitymowani, zaczęli obrażać i wyzywać mundurowych” – powiedziała funkcjonariuszka.

Rzucił się na policjanta

„W pewnym momencie rodzeństwo widząc oczekujących przed sklepem funkcjonariuszy, szybkim krokiem ruszyło w ich kierunku. 32-latek rzucił się na policjanta, próbując uderzyć go pięścią w twarz. W wyniku ataku napastnika policjant upadł na bramkę antykradzieżową. W czasie interwencji mundurowy kilkukrotnie został uderzony przez niego w głowę” – relacjonuje st. asp. Krukowska-Bubiło.

ZOBACZ: Brutalna interwencja straży miejskiej i policji w Zamościu. Rzucił się na policjanta z pięściami

Interwencję utrudniała siostra 32-latka, która odpychała i szarpała policjanta. – „Kobieta była nawet siłą odciągana od mundurowego przez innego mężczyznę. Ponieważ prośby o zachowanie zgodne z prawem nie przyniosły rezultatu, wobec agresywnej 32-latki został użyty gaz” – informuje oficer prasowa.

Agresywne rodzeństwo zostało zatrzymane. Jak ustalili policjanci, mężczyzna już wcześniej był dwukrotnie notowany w policyjnych kartotekach za znieważenie funkcjonariusza. Wczoraj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił przedstawienie im zarzutów.

„Odpowiedzą oni za czynną napaść na policjanta i funkcjonariusza Straży Miejskiej, ich znieważenie oraz kierowanie wobec gróźb uszkodzenia ciała i pozbawienia życia w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej” – dodaje.

Prokuratura Rejonowa w Zamościu i Komenda Miejska Policji w Zamościu wobec podejrzanego 32-latka wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Całość z przebiegu tej interwencji została zarejestrowana przez monitoring galerii.

NAGRANIE

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nawet nie znacie nazwy galerii a coś piszecie…
    Porażka
    Napiszcie o tym że już nawet obezwładnionego 32 latka raził paralizatorem, rzucił się na policjanta po tym jak on zastosował wobec niego gaz gdy już szmatę miał nałożoną na twarz. Oglądajcie z uwagą później coś piszcie… Dramat

  2. Bardzo dobrze, jazda z patusami. Jeden drugi dostanie po łbie to sie nauczą pokory

  3. Za psikniecie gazem dziewczyny dostał w ryj. I w sumie się nie dziwie sam bym pewnie tez zareagował. Ale obezwładnionego człowieka napie…c paralizatorem to już jest nadużycie

  4. Brawo policja tępić cwaniaków i napinaczy.