Bolt wyłączy wszystkie hulajnogi w Lublinie. „Nie chcemy, żeby ktokolwiek uległ w tym czasie wypadkowi”

Hulajnogi Bolt zaparkowane na specjalnym miejscu parkingowym
Hulajnogi Bolt zaparkowane na specjalnym miejscu parkingowym | fot. Dominik Wąsik

Nawet jeśli nie spożywałeś alkoholu na imprezie sylwestrowej, nie wrócisz z niej hulajnogą na minuty Bolt. Popularna wypożyczalnia hulajnóg podjęła decyzję o zawieszeniu działania swoich usług w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia.

Bolt wyłączy hulajnogi w sylwestra i Nowy Rok

Bolt kolejny rok z rzędu wyłączy możliwość wynajmu elektrycznych hulajnóg w noc sylwestrową na terenie Lublina. Jak wyjaśnia firma, decyzja została podjęta, aby zapewnić bezpieczeństwo samym użytkownikom, ale też innym uczestnikom ruchu na drodze czy chodnikach.

W związku z planowaną przerwą, hulajnogi zostaną wyłączone w nocy z niedzieli (31 grudnia 2023) od godz. 21:00 na poniedziałek (1 stycznia 2024) do godz. 9:00 rano. 

„Sylwester to czas, gdy wielu z nas bawi się i przemieszcza po mieście. Nie chcemy, żeby ktokolwiek uległ w tym czasie wypadkowi. Dlatego zdecydowaliśmy, że wszystkie hulajnogi zostaną wyłączone w nocy z niedzieli na poniedziałek. W tym czasie nie będzie możliwości ich wypożyczenia” – mówi Bartosz Małecki, senior operations manager, Bolt Rentals w Polsce.

Zobacz także: W tym roku sylwestra miejskiego nie będzie. Miasto zrezygnowało też z zapowiadanych dla mieszkańców atrakcji

Hulajnogi w okresie jesienno-zimowym

Flota hulajnóg elektrycznych Bolt w Lublinie jest dostępna przez cały rok, chociaż w okresie zimowym liczba pojazdów jest ograniczana. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników, zespół Bolt cały czas monitoruje warunki drogowe i odpowiednio reaguje.

Jeśli pogoda może uniemożliwiać bezpieczną jazdę na hulajnodze, to operator może podjąć decyzję o czasowym wyłączeniu możliwości wypożyczenia hulajnóg, np. na 1-2 dni.

Zobacz także: Bolt na przerwę zimową się nie wybiera. Hulajnogami również po śniegu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.