Bolt na przerwę zimową się nie wybiera. Hulajnogami również po śniegu

hulajnogi bolt na śniegu
Hulajnogi Bolt na śniegu | fot. Dominik Wąsik

Bolt nie zamierza zawieszać usług wynajmu hulajnóg na minuty, mimo niesprzyjających warunków pogodowych w Lublinie. Firma zapewnia, że na bieżąco monitoruje warunki drogowe.

Hulajnogi Bolt nie radzą sobie zimą

Nasi czytelnicy donoszą nam, że w Lublinie występuje problem z hulajnogami Bolt. Sprzęt tej firmy sprawdza się prawie przez cały rok. Problemy pojawił się po nastaniu w Lublinie zimy i spadku temperatury poniżej zera. Okazuje się, że w niskich temperaturach hulajnogi bardzo szybko się rozładowują. Na początku wynajęta hulajnoga działa bez zarzutu, jednak nagle poziom naładowania akumulatora drastycznie szybko spada.

Mimo to firma nie zamierza robić sobie przymusowej przerwy zimowej, a jej hulajnogi są dostępne dla użytkowników przez cały rok.

„Flota hulajnóg Bolt w Lublinie jest dostępna przez cały rok, chociaż w okresie zimowym liczba pojazdów jest ograniczana. Bezpieczeństwo użytkowników jest naszym priorytetem, dlatego zespół Bolt cały czas monitoruje warunki drogowe i odpowiednio reaguje. Jeśli pogoda może uniemożliwiać bezpieczną jazdę na hulajnodze, to możemy podjąć decyzję o czasowym wyłączenie możliwości wypożyczenia hulajnóg, np. na 1-2 dni” – wyjaśnia Weronika Ners, menadżerce operacyjnej w Bolt.

Zobacz także: Jeździsz rowerem lub hulajnogą po przejściu dla pieszych? Należy się mandacik 100 zł. Do tego nie masz uprawnień? Kolejne 200 zł

Mimo że hulajnogami Bolt można jeździć po ulicach Lublina również zimą, okazuje się jednak, że użytkownicy nie korzystają z całej dostępnej floty pojazdów.

„W sezonie wiosenno-letnim liczba hulajnóg jest dostosowywana w zależności do zapotrzebowania. Na okres zimy, liczba hulajnóg została zmniejszona” – informuje Weronika Ners z Bolt. Firma jednak nie podaje dokładnej liczby udostępnionych hulajnóg.

Kiedy nowsze modele?

Użytkownicy lubelskich hulajnóg zazdroszczą użytkownikom z innych miast np. Warszawy, Wrocławia, czy Krakowa, ponieważ w tamtych miastach korzystają oni z nowszych modeli hulajnóg. Czy Bolt zamierza coś zrobić z tym tematem, jeśli chodzi o Lublin?

„Widzimy, że użytkownicy w Lublinie przyzwyczaili się do obecnego modelu i chętnie z niego korzystali. Aktualnie staramy się rozeznać w dostępnych możliwościach wymiany floty i na pewno to nastąpi, jak tylko będzie taka sposobność” – przyznaje Weronika Ners.

Ile kosztują hulajnogi Bolt w Lublinie?

Cennik hulajnóg Bolt w Lublinie prezentuje się następująco:

  • opłata za odblokowanie: 0 zł
  • przejazd: 0,90 zł/minuta
  • pauza: 0,25 zł/minuta
  • rezerwacja: 0,25 zł/minuta

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.