Bójka w centrum Lublina. Siedmiu mężczyzn spędzi święta w areszcie

IMG 20181220 172221 resized 20181224 081628682
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie siedmiu mężczyzn, którzy brali udział w bójce w centrum Lublina. Jeden z uczestników awantury w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek w okolicy Wróblewskiego w centrum Lublina. Doszło tam do wymiany zdań dwóch grup pijanych mężczyzn. Od słów i utarczki słownej doszło do rękoczynów. Kiedy jeden z uczestników zdarzenia padł na chodnik reszta w popłochu rozbiegła się.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariuszy z I komisariatu wspierali kryminalni z komendy miejskiej i wojewódzkiej. Do działań zaangażowano także wywiadowców. Zaraz po zdarzeniu zatrzymano pierwszych uczestników bójki.

Kolejne godziny policyjnej pracy pozwoliły na wytypowanie pozostałych. Ustalono pojazdy, którymi mogli odjechać z miejsca zdarzenia oraz miejsca ich przebywania.

„Zarzut udziału w bójce narażającej jej uczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia usłyszało siedmiu mężczyzn w wieku od 19 do 21 lat. To mieszkańcy powiatu lubelskiego i łęczyńskiego. Wśród podejrzanych jest również obywatel Ukrainy” – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik KWP w Lublinie.

Sąd nie zważał na okres świąteczny i aresztował tymczasowo na trzy miesiące siedmiu uczestników bójki. Grozić im może do 8 lat pozbawienia wolności.

//Aktualizacja

Ranny mężczyzna zmarł w szpitalu. Czytaj więcej: Tragiczny finał nocnej bójki w centrum Lublina. Nie udało się uratować 21-latka

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.