Bogdan Kołciuk nowym prezesem MPK Lublin. Jego zastępcą został dotychczasowy dyrektor Biura Zarządu i Promocji

Bogdan Kołciuk nowym prezesem MPK Lublin
Bogdan Kołciuk nowym prezesem MPK Lublin | fot. MPK Lublin

Bogdan Kołciuk został prezesem MPK Lublin, a Dariusz Tomasik jego zastępcą. Obaj są związani ze spółką od lat. We wtorek, 11 czerwca 2024 r., Rada Nadzorcza powołała nowy zarząd spółki.

Przekazanie sztafety – Kołciuk i Tomasik znają MPK

Przypomnijmy, że pod koniec maja ogłoszono, że dotychczasowy zastępca prezydenta Lublina Artur Szymczyk przejdzie do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie, gdzie zajmie fotel prezesa. W jego miejsce w Ratuszu zajmie Tomasz Fulara, prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie.

O tym pisaliśmy tu: Artur Szymczyk przechodzi z Urzędu Miasta do miejskich wodociągów. Jego miejsce zajmie prezes MPK Lublin

Na posiedzeniu w dniu 11 czerwca Rada Nadzorcza MPK Lublin, powołała nowy zarząd spółki. Na prezesa zarządu wybrano Bogdana Kołciuka, dotychczasowego wiceprezesa zarządu – dyrektora ds. Technicznych. Z kolei wiceprezesem zarządu został Dariusz Tomasik, który zajmował do tej pory stanowisko dyrektora Biura Zarządu i Promocji. Obaj panowie bardzo dobrze znają spółkę i od wielu lat pracują w MPK Lublin.

Bogdan Kołciuk to osoba związana ze spółką MPK Lublin od 30 lat. Od 1 września 2011 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu – dyrektora ds. Technicznych. Wcześniej, od września 2007 roku był przewodniczącym Rady Nadzorczej MPK Lublin, a w przeszłości pracował w spółce także na stanowisku dyrektora ds. Technicznych.

Z kolei Dariusz Tomasik, przez ostatnie 10 lat był najpierw kierownikiem, a potem dyrektorem Biura Zarządu i Promocji. W spółce pracuje od 27 lat i przeszedł wiele szczebli – pracował w sekcji zamówień publicznych, dziale marketingu, odpowiadał też za pozyskiwanie funduszy unijnych.

Nowy zarząd rozpocznie pracę z dniem 13 czerwca.

ZDJĘCIA

Dariusz Tomasik nowym wiceprezesem MPK Lublin
Dariusz Tomasik nowym wiceprezesem MPK Lublin | fot. MPK Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.