Artur Szymczyk przechodzi z Urzędu Miasta do miejskich wodociągów. Jego miejsce zajmie prezes MPK Lublin

Artur Szymczyk przechodzi z Urzędu Miasta do miejskich wodociągów
Artur Szymczyk przechodzi z Urzędu Miasta do miejskich wodociągów | fot. Miasto Lublin

Tomasz Fulara, obecny prezes MPK Lublinie, zostanie zastępcą prezydenta Lublina. Na stanowisku zastąpi Artura Szymczyka, który pokieruje miejskimi wodociągami.

Artur Szymczyk nie będzie już wiceprezydentem Lublina

O sprawie poinformował właśnie Urząd Miasta Lublin.

„Artur Szymczyk otrzymuje nową misję – będzie odpowiedzialny za wdrażanie w Lublinie innowacyjnych rozwiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju, mobilności miejskiej, odnawialnych źródeł energii, przeciwdziałania zmianom klimatycznym oraz gospodarki obiegu zamkniętego. Zadania te będzie realizował jako prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz pełnomocnik prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju” – poinformował Urząd Miasta Lublin.

Sławomir Matyjaszczyk, dotychczasowy prezes MPWiK Lublin, obejmie funkcję wiceprezesa spółki. Artura Szymczyka na stanowisku zastępcy prezydenta ds. inwestycji i rozwoju zastąpi natomiast Tomasz Fulara, dotychczas prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie.

Zmiany na stanowiskach w Urzędzie Miasta i miejskich spółkach zaczną obowiązywać od 15 czerwca. Z tym samym dniem Artur Szymczyk stanie na czele utworzonego zarządzeniem Prezydenta Miasta Lublin Stałego Komitetu ds. Zrównoważonego rozwoju Lublina.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Miejmy tylko nadzieję, że pan prezes MPK nie będzie miał pod sobą transportu miejskiego. Tam potrzeba kogoś kto to porządnie zorganizuje, a to co zrobili panowie szefowie MPK i ZTM to jeden wielki… a nie, tam to jest porządek.