„Blokujemy Orlen”. Protest kierowców na stacjach Orlen przeciwko rosnącym cenom paliw również w Lublinie

paliwo stacja benzynowa benzyna orlen olej napędowy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Dziś na jednej ze stacji paliw Orlen w Lublinie będzie miał miejsce protest zmotoryzowanych. Kierowcy sfrustrowani wysokimi cenami paliw zapowiadają blokadę stacji Orlen, by uniemożliwić tam tankowanie aut.

„Blokujemy Orlen” 8 czerwca Lublin

Ceny paliw rosną w zastraszającym tempie – za litr benzyny Pb95 trzeba zapłacić prawie 8 zł. Oburzenia tą sytuacją nie kryją kierowcy, którzy dzisiaj w Lublinie planują protest na jednej ze stacji paliw sieci Orlen.

Kierowcy mają spotkać się o godz. 15.00 na stacji Orlen przy ul. Głębokiej. Zmotoryzowani mają zablokować teren stacji benzynowej. Włączą światła awaryjne, tym samym symulując nagłą awarię swoich pojazdów.

Rekordowe ceny paliw

Analitycy rynku paliw wskazywali pod koniec minionego tygodnia, że w bieżącym, ceny benzyny Pb95 mogą wzrosnąć do niemal 8 zł za litr. Jak podają analitycy e-petrol, podwyżki widać zarówno w rafineriach, jak i w hurtowych cenach paliw.

Mówią o niespotykanym tempie i skali podwyżek, na które wpływają czynniki globalne i ekonomiczne – w tym zapowiedziane sankcje na rosyjskie produkty ropopochodne, zwiększony popyt na paliwa przed wakacjami oraz ograniczone zapasy gotowych paliw.

Zdaniem ekspertów, trudno nastawiać się na pozytywne wiadomości w najbliższym czasie.

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Skończy się przyjazdem policji i poleceniem zepchnięcia auta tak by nie blokować ruchu. Jak to nie pomoże to przyjadą lawety i odchokuja „zepsute” auta. Tak to widzę.

 2. Proponuję podjeżdżać po dystrybutor tankować za 5pln i odjeżdżać. Całą procedurę powtarzać. Wszystko zgodne z prawem. Pozdrawiam

 3. Tylko jeden Orlen będzie blokowany? Ludzie jak się nie zmobilizujemy i nie zablokujemy wszystkich stacji Orlen w Lublinie to nawet tego nie odczują… Dalej będą śmiać się z nas i robić co im się podoba. Albo grubo albo wcale

 4. Bardzo dobry pomysł jadę zablokować i koniec nie będę tankować na Orlen.

 5. STOP ROSYJSKIEJ AGENTURZE !!

  Jeśli chcesz popsuć szyki popychadłom Putina uderzającym w polskie państwo i polskie firmy – nic prostszego ! Skorzystaj z Art. 90. KW:

  Tamowanie lub utrudnianie ruchu na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu

  § 1. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany.
  § 2. Jeżeli wykroczenia, o którym mowa w § 1, dopuszcza się prowadzący pojazd mechaniczny, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych.

  Wykonaj 3 proste kroki:

  1) Upewnij się, że na stacji Orlenu, na której ma odbyć się ruska dywersja, jest ustanowiona „Strefa ruchu” (powinien być znak przy wjeździe na stację, możesz sprawdzić na Google Maps).
  2) Przybądź na stację w czasie protestu, nagrywaj na telefonie jak ruskie gnidy blokują ruch, tak aby widać było ich kałmuckie mordy i tablice rejestracyjne.
  3) Kiedy zgromadzisz sporo nagrań (optymalnie gdyby uczestnicy zostali nagrani po 3 razy, żeby nie było wątpliwości co robią) zadzwoń na Policję i zgłoś tamowanie ruchu. Pokaż dowody.

  Efekt: każda putinowska gnida dostanie minimum 500 złotych mandatu.

  Powodzenia !

 6. Marek, to chory jestes? co ma rosyjska agentura do tego co z nami robi rząd i koncern paliwowy!?!? Im droższa bezyna, tym gorzej dla Putina czy o co ci chodzi człowieku??

 7. Najlepszy sposób to bojkot stacji orlenu!!! Wiem że większość paliw jest z ich rafinerii ale jak im istotnie spadnie zysk z marży i hatdogów (a nie są to małe pieniądze) to może im rura zmięknie!
  A pachołki pisowskie i tak tankują głównie Harnasia pod sklepem!

 8. Jądrolej, Marek to biedak umysłowy którego mały rozumek nie ogarnia że wysokie ceny paliw dobiją gospodarkę i wyj**ą inflację w kosmos! Więc jeśli ktoś tu jest agentem kremla lub eurokołchozu to właśnie PiS i jego pachołki bo działają na szkodę kraju rozwalając wszystko czego się dotkną! a Marek jest za gł*pi żeby być czyimkolwiek agentem, taki klakier gargamela, lub Tołdi podnóżek pisowski!