Bimbru nie będzie. Pędziły nielegalny alkohol na działce, teraz odpowiedzą przed sądem

9454712 kieliszki wodki 900 555
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Aparaturę do domowej produkcji alkoholu, blisko 400 l gotowego produktu oraz 500 l zacieru zabezpieczyli wczoraj radzyńscy kryminalni na jednej z posesji w gminie Ulan-Majorat.

Radzyńscy kryminalni weryfikując posiadane informacje dokonali przeszukania na terenie dwóch gospodarstw w gminie Ulan-Majorat. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu, łącznie niemal 500 litrów zacieru i około 400 litrów gotowego alkoholu.

68 149477
Pędziły bimber na terenie jednej z posesji w gminie Ulan-Majorat | fot. KPP Radzyń Podlaski

Z ustaleń policjantów wynika, że domową produkcją alkoholu zajmowała się 25 i 56 latka. Obie są mieszkankami gminy Ulan-Majorat. Teraz o dalszym losie kobiet zdecyduje sąd. Nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganego ustawowo wpisu do rejestru producentów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do roku.

68 149476
Pędziły bimber na terenie jednej z posesji w gminie Ulan-Majorat | fot. KPP Radzyń Podlaski

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.