Bilety do kina w zamian za plastikowe butelki i puszki. Coca-Cola ufunduje recyklomaty

recyklomat coca cola warszawa butelki puszki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Coca-Cola

Jeszcze przed wakacjami w stolicy mają stanąć recyklomaty, w których będzie można wymienić plastikowe butelki i aluminiowe puszki na punkty, za które otrzymamy m.in. bilety do kina.

Unia Europejska, w ramach walki z plastikiem, chce aby do 2025 roku kraje członkowskie ograniczyły zużycie tworzywa o co najmniej 25 proc., oraz aby do 2029 r. plastikowe butelki były poddawane recyklingowi na poziomie 90 proc.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że rząd zamierza wprowadzić kaucję na plastikowe butelki PET. Przy zakupie napoju czy wody w plastikowej butelce zostanie nam doliczona opłata w wysokości 10 gr. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

W ramach tegorocznej akcji „Świat bez odpadów” miasto stołeczne Warszawa, Coca-Cola oraz Fundacja Nasza Ziemia postawią na ulicach stolicy 10 automatów, do których będzie można wrzucać butelki plastikowe PET, aluminiowe puszki oraz butelki szklane.

Recyklomaty będą zintegrowane ze specjalną aplikacją, dzięki czemu za wrzucone do nich śmieci będą przyznawane tak zwane ECO-punkty, które będzie można wymienić na różnego rodzaju benefity, jak np. zniżki na komunikację miejską, bilety do kina czy zniżki na kawę w wybranej sieci kawiarni.

Coca-Cola jako wiodący producent napojów na świecie, widzi problem całościowo. Zajmując się kwestiami środowiskowymi i społecznymi, chcemy pokazać, że jako firma nie chcemy tylko produkować napojów, ale również mamy ambicję, aby dokonywać realnych zmian” – mówi Stoyan Ivanow, Dyrektor Generalny Coca-Cola Poland Services.

Automaty dostarczy polska firma EcoTech System oferująca zaawansowane rozwiązania wspierające działania ekologiczne. Ta firma niedawno w Krakowie prezentowała automat do skupowania plastikowych butelek, za które urządzenie wydaje 10 lub 20 groszy. O tym pisaliśmy tutaj.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.