Bardzo dziurawy Lublin. Miasto chce wydać dodatkowe 2 mln zł na łatanie dziur

łatanie dziur w jezdni
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Na czwartkowej sesji rady miasta radni zdecydują o przekazaniu dodatkowych dwóch milionów złotych na naprawy nawierzchni ulic w związku z występującymi na nich ubytkami.

Dodatkowe pieniądze na łatanie dziur

Zarząd Dróg i Mostów odpowiedzialny za utrzymanie dróg w mieście przekazuje, że prace łatania dziur prowadzone są codziennie. Ubytki pojawiające się na ulicach mają związek z rozmarzaniem podłoża gruntowego i nawierzchni.

Naprawy tymczasowe jezdni w zakresie występujących ubytków są realizowane sukcesywnie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

„Aktualnie prowadzone są doraźne naprawy nawierzchni polegające na wypełnianiu ubytków masą mineralno-bitumiczną w technologii „na zimno” lub lanym asfaltem” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Prezydent skierował do Rady Miasta Lublin autopoprawkę do zmiany w budżecie w celu zabezpieczenia dodatkowych 2 mln zł na naprawy nawierzchni ulic w związku z występującymi na nich ubytkami

„Tegoroczna sroga zima znacząco wpłynęła na stan infrastruktury drogowej miasta. W związku ze zniszczeniem nawierzchni części ulic w okresie zimowym i pojawiającymi się ubytkami konieczne są działania kompleksowe. Dodatkowa kwota 2 mln pozwoli na realizację docelowych napraw lubelskich ulic” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Kwota 2 mln zł pozwoli na realizację docelowych napraw ponad 70 ulic w Lublinie w technologii betonu asfaltowego.

„Rozpoczęcie tych prac będzie możliwe po wystąpieniu odpowiednich warunków atmosferycznych, czyli dodatniej temperatury oraz po rozmarznięciu gruntu” – wyjaśnia Justyna Góźdź.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.