Awaria w EC Lublin-Wrotków. Zakłócenia w dostawie ciepła w północno-zachodniej części Lublina

Elektrociepłownia Lublin-Wrotków
Elektrociepłownia Lublin-Wrotków | fot. PGE Energia Ciepła

W czwartek w Elektrociepłowni Lublin-Wrotków doszło do awarii, skutkującej zakłóceniami w produkcji ciepła i ciepłej wody użytkowej. Skutki awarii mogą odczuć mieszkańcy północno-zachodniej części Lublina. Szczegóły poniżej!

Ciepła woda w kranie może być chłodniejsza niż zwykle

Do awarii w PGE Elektrociepłownia Lublin-Wrotków doszło w czwartek (23.11) około godz. 13:00. Doszło tam do awarii jednego z bloków. W związku z tym mogą wystąpić zakłócenia w dostawie ciepła i ciepłej wody w północno zachodniej części miasta. Chodzi o dzielnice: Węglin Południowy, Czuby, Rury, Wieniawa, Śródmieście, Czechów.

„Aby zminimalizować ryzyko przerw w dostawie ciepła, obecnie zwiększony został rejon zasilania Elektrociepłowni MEGATEM zlokalizowanej przy ul. Mełgiewskiej. Zakłócenia w postaci obniżonych parametrów ciepłej wody mogą potrwać do godzin nocnych” – informuje Teresa Stępniak-Romanek, rzecznik Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lublinie.

Przy obniżonych parametrach ciepła woda w naszych kranach może być nieco chłodniejsza, a kaloryfery zimniejsze. Obecnie pracownicy EC Lublin-Wrotków dokonują naprawy uszkodzonego bloku, który powinien zostać uruchomiony w najbliższych godzinach.

Zobacz także: Przerwa w dostawie ciepła w Lublinie. Gdzie nie będzie ciepłej wody i ogrzewania?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.