Awaria sieci ciepłowniczej w Zamościu. Bez ogrzewania i ciepłej wody setki mieszkańców

grzejnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od sobotniego wieczora trwa walka z naprawą wielkiej usterki sieci ciepłowniczej na terenie Zamościa. Bez ciepłej wody i ogrzewania są jeszcze setki mieszkańców.

Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Urzędu Miasta Zamość, awaria w sobotni wieczór wystąpiła w jednym czasie w kilku puntach zlokalizowanych na terenie miasta.

Początkowo wyciek zlokalizowano w okolicach ul. Kilińskiego. Pracownicy firmy Veolia Wschód, która zajmuje się dostarczaniem ciepła na terenie m.in. Zamościa, prowadzili prace przez całą noc, co poskutkowało przywróceniem ciepła do części mieszkań.

W międzyczasie okazało się, że do awarii doszło jeszcze w innych punktach na terenie miasta, przez co okoliczne bloki i mieszkania zostały pozbawione ogrzewania i ciepłej wody. Kolejne zespoły pracowników przystąpiły do naprawy sieci ciepłowniczej.

„Najpoważniejsza awaria dotyczy uszkodzenia magistrali ciepłowniczej pod ul. Hrubieszowską, koło Hop Stopu. Ruch będzie zatrzymany, opracowujemy organizację ruchu i wymieniamy sieć ciepłowniczą pod jezdnią. Naprawa tej sieci przywróci ogrzewanie ul. Reja, Listopadowej, Spadek, części Polnej i Lwowskiej” – informuje Roman Trześniowski, członek zarządu Veolia Wschód Sp. z o.o.

„Pozostałe ekipy naprawiają sieć w ul. Partyzantów oraz przyłącze do bloku Kamienna 15. Lokalizujemy miejsce awarii przy ul. Peowiaków (na przeciwko cmentarza) – uszkodzone przyłącze do wymiennikowni zasilającej 11 bloków” – dodaje Trześniowski.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.