Anna Jeglorz „30 minut Nicnierobienia” w Curorcie Vieniava

Grafika 30 minut Nicnierobienia
Fot. Anna Jeglorz

Nie potrafisz odpoczywać? Zamiast usiedzieć spokojnie, cały czas szukasz w myślach, co jeszcze możesz zrobić, porobić, pokombinować, wziąć, przeżyć? Zarobiona Mistressa Odpoczynku zaprasza na trzy półgodzinne seanse Nicnierobienia w Galerii Labirynt.

Seanse Nicnierobienia w Galerii Labirynt

Inspirując się książką Aleksandry Gordowy „Codzienność Nudy” i ideą tego, że „każdego ranka powinniśmy poświęcać co najmniej 30 minut na nicnierobienie”, w trakcie spotkania spróbujemy wspólnie zwolnić na pół godziny i zrelaksować się, opowiadając sobie odpoczynkowe historie, możliwe, że wykonamy krótkie praktyki ruchowe/oddechowe/dźwiękowe, możliwe też, że po prostu nie zrobimy nic, tylko wspólnie odpoczniemy.

Zarobiona Mistressa Odpoczynku to postać stworzona w odpowiedzi na brak umiejętności odpoczywania i na postkapitalistyczny pęd donikąd. Wcieli się w nią Anna Jeglorz, rezydentka drugiego Turnusu Curortu Vieniava.

Aktualne konkursy:

Anna Jeglorz – rocznik ’96, absolwentka łódzkiej ASP. Bliskie jej są kierunki łączące projektowanie ze sztuką wizualną, rysunek oraz typografia. Od 2019 współprowadzi Galerię Garaż, działającą na początku w Łodzi, w formie kuratorskiej, później w postaci kolektywu performatywnego.

Curort Vieniava w Galerii Labirynt to przestrzeń spotkań, imprez i twórczej wolności w charakterze open gallery. To miejsce tworzone przez młode osoby. W wyniku otwartego naboru zaprosiliśmy do współpracy osoby artystyczne. Podczas dwutygodniowych turnusów rezydencyjnych w Curorcie, rezydenci i rezydentki zaproszą lokalną społeczność do udziału w proponowanych aktywnościach wokół sztuki i nie tylko.

Sprawdź i nie daj się zaskoczyć:

Kiedy: 19.09, 20.09, 22.09.2023, godz. 17.30-18.00

Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające.

Wstęp: wolny

A Ty umiesz odpoczywać? Daj znać w komentarzu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.