Alert RCB ostrzega przed burzami z gradem i silnym wiatrem. „Znajdź bezpieczne schronienie”

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert do osób przebywających na terenie woj. lubelskiego. Mogą tam bowiem wystąpić burze z gradem i silnym wiatrem.

Alert RCB to komunikat SMS, którego autorem jest Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Taka wiadomość SMS ma informować mieszkańców danego województwa o zbliżającym się zagrożeniu pogodowym (burze, niebezpieczne zjawiska meteorologiczne itd.).

Aby korzystać z alertu nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Nie trzeba się także nigdzie zapisywać ani rejestrować. Otrzyma go każdy, kto znajduje się w zasięgu zagrożenia, bez względu na to, z usług którego operatora korzysta.

Alert RCB w województwie lubelskim

Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali w sobotę przed południem komunikat SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W ciągu dnia i w nocy z soboty na niedzielę na tym obszarze prognozowane są burze z gradem i silnym wiatrem.

„Uwaga! Dziś (20.06) i w nocy prognozowane burze z gradem oraz silny wiatr. Możliwe lokalne podtopienia. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie” – czytamy w treści nadesłanego SMS-a od Alert RCB.

Również w sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubelskiego. Czytaj dalej…

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.