Alert RCB. Mieszkańcy Lublina i okolic dostali ważne ostrzeżenie: „Unikaj otwartych przestrzeni”

Wyładowanie atmosferyczne podczas burzy
Wyładowanie atmosferyczne podczas burzy | fot. Adobe Stock

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty w sprawie prognozowanych burz w Lublinie i okolicy. Mieszkańcom zalecono, by unikali otwartych przestrzeni.

Alert RCB przed burzami w środę, 22 maja 2024

„Uwaga! Dziś i w nocy (22/23.05) lokalnie możliwe burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Jeśli możesz, zostań w domu. Unikaj otwartych przestrzeni” – alert RCB o tej treści został wysłany w środę do mieszkańców województwa lubelskiego.

Przypomnijmy, że dla południowej części województwa lubelskiego synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami. Szczegóły tu: Przed nami kolejny dzień z burzami. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla woj. lubelskiego

Alert RCB powstaje na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, służb (np. Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej), urzędów i instytucji centralnych (np. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkich Centrów Zarządzania Kryzysowego).

Zobacz również: Alert RCB – jak wyłączyć? Sprawdź, jak zablokować wiadomości od Alert RCB. PORADNIK

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.