Alert RCB dla woj. lubelskiego. Ostrzeżenie przed możliwymi podtopieniami

IMG 20190813 085303
Bystrzyca zalała ścieżkę rowerową pod postem na ul. Mełgiewskiej | fot. Dominik Wąsik

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców województwa lubelskiego przed ulewnym deszczem i burzami. W związku z intensywnymi deszczami mogą wystąpić lokalne podtopienia.

Alert RCB 5.08.2021

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek (5.08) ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami i intensywnymi opadami deszczu dla województwa lubelskiego. Szczegóły: Pogoda na dziś, 5 sierpnia – czwartek pod znakiem ulew. Nawet 80 litrów na metr kwadratowy

W związku z prognozowanymi niebezpiecznymi zjawiskami Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozpoczęło rozsyłanie wiadomości sms Alert RCB do mieszkańców województwa lubelskiego. RCB ostrzega przed ulewny deszczem i burzami. Opady deszczu mogą spowodować wezbrania rzek i lokalne podtopienia.

„Uwaga! Po południu, w nocy i jutro (5/6.08) ulewny deszcz i burze. Możliwe wezbrania rzek. Przygotuj się na ewentualne podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe” – czytamy w wiadomości sms Alert RCB. Denerwują Cię wiadomości od Alert RCB i nie wiesz, jak z nich zrezygnować? Sprawdź nasz poradnik: Jak zablokować wiadomości SMS od Alert RCB?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.