Aleja Unii Lubelskiej zostanie przebudowana. Ratusz zamawia dokumentację projektową

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił przetarg na przygotowanie projektu przebudowy al. Unii Lubelskiej od ronda Lubelskiego Lipca ’80 do wjazdu do galerii handlowej Vivo Lublin.

O tym, że al. Unii Lubelskiej wymaga natychmiastowego remontu, kierowcy alarmują od dłuższego czasu. Nierówna nawierzchnia z łatanymi dziurami sprawia, że jazda po jednej z głównych arterii miasta nie jest czymś przyjemnym.

Przed kilkoma dniami Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na dokumentację projektową przebudowy al. Unii Lubelskiej na odcinku od ronda Lubelskiego Lipca 80 do wjazdu do Vivo Lublin (dawniej Tarasy Zamkowe) wraz z przebudową obiektów mostowych na rzece Bystrzycy.

Dopiero po otrzymaniu projektu, który ma być gotowy do 19 grudnia, miasto będzie mogło starać się o pozyskanie środków unijnych na wykonanie tego zadania. Ratusz liczy, że w 2021 roku uda się znaleźć pieniądze i wyłonić wykonawcę przebudowy.

CZYTAJ TAKŻE: Most na Bystrzycy w ciągu al. Unii Lubelskiej zamknięty dla ciężarówekWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.