Most na Bystrzycy w ciągu al. Unii Lubelskiej zamknięty dla ciężarówek

Most na Bystrzycy w ciągu al. Unii Lubelskiej zamknięty dla ciężarówek
Zakaz wjazdu ciężarówek na most w ciągu al. Unii Lubelskiej | fot. Dominik Wąsik

Most na Bystrzycy w ciągu al. Unii Lubelskiej został zamknięty dla pojazdów ciężarowych, których dmc przekracza 10 t. Ma to związek z uszkodzeniami, które znacznie osłabiły nośność konstrukcji.

Uwaga kierowcy – most na Bystrzycy w ciągu al. Unii Lubelskiej jest w złym stanie technicznym. Dlatego Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie zdecydował o wprowadzeniu ograniczenia tonażowego dla pojazdów ciężarowych poruszających się w kierunku ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Z mostu nie mogą korzystać kierowcy ciężarówek o masie powyżej 10 ton. Dodatkowo w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz wygrodzono lewy pas ruchu na łączniku ul. Zamojskiej i na al. Unii Lubelskiej.

W związku z wykonaniem przeglądu szczegółowego oraz późniejszą oceną techniczną mostu znajdującego się w ciągu al. Unii Lubelskiej zaszła konieczność wprowadzenia ograniczania nośności do 10 t z dopuszczeniem autobusów komunikacji miejskiej oraz wyłączenia z użytkowania skrajnego lewego pasa ruchu” – mówi Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.

Ograniczenia będą obowiązywać do czasu przebudowy obiektu. Jednak Zarząd Dróg i Mostów nie wie jeszcze jak będzie wyglądać naprawa mostu. Kierowcy poruszający się al. Unii Lubelskiej w kierunku ul. Lubelskiego Lipca ’80 narzekają na powstające korki spowodowane wygrodzeniem skrajnie lewego pasa przed i na moście.

Zakaz wjazdu ciężarówek na most w ciągu al. Unii Lubelskiej | fot. Dominik Wąsik
Zakaz wjazdu ciężarówek na most w ciągu al. Unii Lubelskiej | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Barany z UM zamiast zrobić remont mostu razem z remontem ronda, to znowu zamkną pół Lublina na rok… Po czym stwierdzą, ze trzeba tez wyremontować całość nawierzchni do samego ronda pod zamkiem… Miłościwie panujący ulung chyba nie bardzo wie, co się wokół niego dzieje – zgarnął kasę za górki czechowskie i zadowolony, matoł…