Alarm przeciwpowodziowy w Puławach. Nadciąga fala wezbraniowa na Wiśle

Alarm przeciwpowodziowy w Puławach. Stan wody na Wiśle rośnie | fot. UM Puławy

Prezydent Paweł Maj ogłosił alarm przeciwpowodziowy na obszarze Puław. Przez miasto przejdzie fala wezbraniowa. Poziom wody na Wiśle z godziny na godzinę rośnie.

W sobotę o godz. 23.00 prezydent Paweł Maj ogłosił alarm przeciwpowodziowy na obszarze Puław. Fala kulminacyjna na Wiśle przez Puławy ma przejść 27 i 28 maja, a prognozowany maksymalny stan wody przewidywany jest na poziomie około 635 cm.

Oznacza to, że Wisła przekroczyła 564 cm, stan alarmowy dla Puław wynosi 550 cm. Poziom wody podnosi się około 3 cm na godzinę. Teren i sytuacja są stale monitorowane przez służby, aktualnie nie stwierdzono żadnego niebezpieczeństwa dla mieszkańców.

Czytaj także: Stan alarmowy na Wiśle przekroczony! Nadciąga fala wezbraniowa. Wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia

Proszę mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, całkowite ograniczenie przebywania na terenach zagrożonych powodzią tj. rejon ulicy 4-go Pułku Piechoty, Browarnej, Rybackiej i strona zachodnia ulicy Włostowickiej. W obliczu dużego niebezpieczeństwa proszę o bezwzględne opuszczenie wału i urządzeń wodnych oraz nie korzystanie ze ścieżki rowerowej wzdłuż wału, która w chwili zagrożenia powodziowego stanowi drogę technologiczną dla służb ratowniczych” – apeluje Paweł Maj, prezydent Puław.

Zobacz aktualne zdjęcia stanu wodny na Wiśle w Puławach. Kliknij tutaj.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.