Alarm pożarowy w centrum handlowym Vivo Lublin. Ewakuacja klientów i pracowników

IMG 20200310 184438
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kilkadziesiąt osób ewakuowało się z centrum handlowego Vivo Lublin, po tym jak w centrum włączył się alarm pożarowy.

Ewakuacja w centrum handlowym Vivo Lublin

„Dziś około godz. 9.40 rozpoczną się planowe ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzania organizacji i warunków ewakuacji centrum handlowego VIVO! Lublin. W tym czasie, przebywający na terenie obiektu, zgodnie z procedurami ewakuacyjnymi opuszczą budynek, a odpowiednie służby przystąpią do realizacji ćwiczeń. Potrwają one około 20 minut – po tym czasie klienci będą mogli wrócić do budynku” – podaje biuro prasowe VIVO! Lublin.

„Mając na uwadze bezpieczeństwo odwiedzających i zalecenia dotyczące ochrony przeciwpożarowej obiektów, tego typu działania regulowane są odpowiednim Rozporządzeniem MSWiA. Celem akcji jest sprawdzenie i weryfikacja procedur ewakuacji, koordynacja odpowiednich służb oraz przygotowanie najemców i klientów do sytuacji rzeczywistego zagrożenia” – czytamy w komunikacie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.