Alarm bombowy na dworcu kolejowym w Chełmie. Ewakuowano pasażerów, ruch wstrzymany

Dworzec kolejowy w Chełmie został ewakuowany ze względu na alarm bombowy. Jak się dowiedzieliśmy, w jednym z pomieszczeń ktoś zostawił podejrzany bagaż.

W piątek po godz. 12 na dworcu PKP w Chełmie ogłoszono alarm bombowy. Pracownicy w jednym z pomieszczeń dworca znaleźli torbę podróżną bez właściciela. W wyniku istniejącego niebezpieczeństwa, przez Chełm nie jeżdżą żadne pociągi. Podróżujących poinformowano, że ruch wstrzymany zostaje w związku z „zagrożeniem bezpieczeństwa pasażerów”.

Pracownicy jak i pasażerowie zostali ewakuowani z dworca. Pociągi opuściły perony. Ruch w okolicy dworca został wstrzymany. Na miejscu pracują służby bezpieczeństwa m.in. policja, saperzy czy straż ochrony kolei.

Policyjni pirotechnicy przetransportowali bagaż w bezpieczne miejsce, gdzie za pomocą specjalistycznego robota otworzono torbę. Jak się okazało, alarm okazał się fałszywy. W środku znajdowały się ubrania. Policjanci próbują ustalić właściciela bagażu.

WideoWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.