Akcja #liniaprosta. Dlaczego rysujemy linię prostą na dłoni? O co chodzi?

linia prosta akcja o co chodzi #liniaprosta
Akcja #LiniaProsta organizowana 21 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa

Znajomi udostępniają zdjęcia z linią prostą narysowaną na dłoni. O co w tym chodzi? Po co prosta linia na dłoni? Już wyjaśniamy.

21 marca organizowany jest od 12 lat Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa – zespół Downa polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.

#LiniaProsta

21 marca to także dzień, w którym wystartowała akcja #LiniaProsta – prosty sposób, by pomóc osobom z zespołem Downa. Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z zespołem Downa „Bardziej kochani” i telewizję Lifetime.

Podczas akcji zbierane będą pieniądze na projekt Stowarzyszenia Bardziej Kochani „Mieszkanie chronione”, który ma pomóc usamodzielnić się osobom z zespołem Downa. Jak to zrobić?

By na konto stowarzyszenia wpłynęło pięć złotych, wystarczy wykonać zdjęcie przekreślonej dłoni, oznaczyć je hashtagiem #LiniaProsta i opublikować w mediach społecznościowych. Dlaczego taki symbol? Bo pojedyncza bruzda zgięciowa na dłoni to charakterystyczna cecha osób trisomicznych.

Akcja #LiniaProsta potrwa do końca kwietnia 2018 roku. Stowarzyszenie chce zebrać 100 tys. zł.3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ja mam linie prosta na dloni i jestem zdrowa, 25letnia dziewczyna.. ?

    1. To nie jest odcinek bo nie ma wyraźnych zaznaczonych punktów jak już masz się czepiać 🙂 a inicjatywa super