Agresywny syn znęcał się nad matką i groził jej śmiercią. Kobieta zadzwoniła na policję

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 73-letnią matką. Mężczyzna był agresywny i uderzał ją rękami po całym ciele.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę w jednej z miejscowości na terenie gminy Zamość. Dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 73-letniej mieszkanki, która prosiła o pomoc policjantów. Kobieta poinformowała, że jej nietrzeźwy syn wszczął awanturę podczas, której wyzywał ją słowami wulgarnymi, szarpał, popychał i groził, że pozbawi ją życia.

Przestraszona kobieta oświadczyła, że to nie pierwsze takie zachowanie syna. Wcześniej też był agresywny, uderzał ją rękami po całym ciele. 73-latka w obawie o swoje życie po zachowaniu syna postanowiła powiadomić policjantów.

Mundurowi zatrzymali 53-latka podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad matką. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, a sąd po analizie akt postępowania, chroniąc życie pokrzywdzonej kobiety, przychylił się do wniosku i postanowił na najbliższe 3 miesiące odizolować 53-latka, stosując środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.