Afrykański pomór świń na Lubelszczyźnie – ognisko ASF w powiecie włodawskim

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W Różance w powiecie włodawskim pojawiło się ognisko ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń. W związku z sytuacją wydano rozporządzenie w sprawie obszaru zapowietrzonego i zagrożonego.

W Różance w gminie Włodawa wyznaczono ognisko ASF. Chorobę potwierdzono w liczącym około 70 sztuk świń gospodarstwie. W związku z wystąpieniem choroby, zapadła decyzja o wybiciu stada. Decyzję podjął powiatowy lekarz weterynarii.

W promieniu trzech kilometrów wyznaczono obszar zapowietrzony, który obejmuje miejscowości: Różanka, Stawki i Szuminka w gminie Włodawa. Obszar zagrożony wyznaczono w promieniu 7 kilometrów od miejsca pojawienia się ogniska. Obejmuje on miejscowości: Dołhobrody, Lack, Zaświatycze, Pawluki, Konstantyn – w gminie Hanna; Korolówka-Osada, Korolówka-Kolonia, Adampol, Krasówka, Orchówek, Żuków, Suszno, Włodawa, w gminie Włodawa oraz Wyryki-Adampol, Suchawa w gminie Wyryki.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.