Adamów: Podczas kontroli drogowej zwyzywał policjantów, a jednego z nich ugryzł w rękę

IMAG3421 e1475132602272

Całą ta sytuacja rozegrała się tuż po tym, kiedy mundurowi zapytali kierowcę iveco o powód zatrzymania pojazdu na skrzyżowaniu dróg.

Do zdarzenia doszło w środę po południu. Funkcjonariusze z łukowskiej drogówki zauważyli stojący na skrzyżowaniu dróg w Adamowie samochód marki Iveco. Po kilku minutach do pojazdu podszedł kierujący auta. Policjanci ustalili, iż pojazd nie uległ awarii, a kierowca nie potrafił logicznie wytłumaczyć powodu zatrzymania pojazdu na skrzyżowaniu.

Mundurowi poinformowali mężczyznę o popełnionym przez niego wykroczeniu i wynikających z tego konsekwencjach. 52-latek oznajmił, iż nie przyjmie żadnego mandatu i zażądał natychmiastowego zwrotu swoich dokumentów. Jednak nie czekając na dokumenty wrócił do swego auta z zamiarem odjechania z miejsca kontroli drogowej.

Funkcjonariusze podeszli do jego samochodu i poinformowali o konieczności udania się z nimi do radiowozu i zakończenia kontroli drogowej. Wówczas mężczyzna gwałtownie popchnął mundurowych i zaczął ich wyzywać. Pod ich adresem padły również obraźliwe słowa.

Mimo próśb kierowanych do awanturującego się 52-latka o zachowanie zgodne z prawem, ten jednak nie słuchał. Mundurowi nakazali więc, by udał się z nimi do radiowozu. Ten nie tylko nie zastosował się do polecenia, ale w dodatku ugryzł jednego z funkcjonariuszy w rękę.

Po przewiezieniu do komisariatu 54-latek usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Dominik Wąsik)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.