Adam Wendt – My Choice. Artystyczne credo wybitnego artysty, czyli jazz w CSK

Plakat Adam Wendt - My Choice
Fot. Materiały organizatora

Jeden z najważniejszych saksofonistów polskiego jazzu, przedstawia swój nowy, flagowy kwartet, z którym realizuje album „My Choice” stanowiący artystyczne credo wybitnego artysty.

Adam Wendt — ta płyta to kolejny etap artystycznej podróży

„Cała koncepcja i wszystkie dźwięki wypełniające płytę to efekt i dopełnienie kolejnego etapu mojej artystycznej podróży – wyjaśnia genezę sesji Adam Wendt. Każdy z tytułów to nazwa małego, ale istotnego fragmentu mojego życia, to symboliczny opis bardzo osobistych doznań, przemyśleń i zdarzeń, które mnie dotyczą. To sceny odnoszące się do przeszłości i teraźniejszości. Opowiadają o moich decyzjach i wyborach, ale też o sytuacjach, które wydarzyły się niezależnie ode mnie, a także o tym, co dzieje się bardzo blisko mnie tu i teraz. Jestem szczęśliwy, że życie dało mi muzykę”.

Kwartet podporządkował się intencjom artystycznym lidera i niezwykle sugestywnie, nostalgicznie, balladowo i kreatywnie jazzowo zrealizował album, który jest być może jednym z ważniejszych w rozległej dyskografii saksofonisty Adama Wendta.

Skład:

  • Adam Wendt — saksofon
  • Paweł Tomaszewski — fortepian
  • Mariusz Bogdanowicz — kontrabas
  • Sebastian Frankiewicz — perkusja

Bilety w kasie CSK oraz na https://bilety.csklublin.pl/
70 zł — normalny | 55 zł — ulgowy

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.