62-latka myślała, że rozmawia ze swoją córką. Przekazała oszustom blisko 200 tys. zł

Telefon kontaktowy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Mieszkanka Lublina uwierzyła, że jej córka spowodowała wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze. 62-latka przekazała fałszywemu policjantowi blisko 200 tysięcy złotych.

Przekazała oszustwom blisko 200 tys. zł

Na numer telefonu 62-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła osoba, która przedstawiała się za jej córkę. Kobieta zaczęła opowiadać, że spowodowała wypadek drogowy, w którym ktoś zginął. Rozmówczyni powiedziała, że współpracuje z policją. W związku z tym potrzebne miały być pieniądze dla rodziny poszkodowanej.

Do rozmowy włączył się mężczyzna, który przedstawił się jako policjant „z Żytniej”. 62-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które zgłosić miał się funkcjonariusz. Kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom pakunek z pieniędzmi w kwocie blisko 200 tysięcy złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.