5 powodów, dla których warto skorzystać z usług biura rachunkowego

5 powodów, dla których warto skorzystać z usług biura rachunkowego
Materiały prasowe

Biuro rachunkowe to podmiot gospodarczy uprawniony do świadczenia usług księgowych. Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę, jak czasochłonne i wymagające jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, wobec czego idealne wsparcie dla biznesu stanowi skorzystanie z usług biura rachunkowego – jest ono w stanie dobrać ofertę w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom klienta. Dlaczego jednak warto skorzystać usług biura rachunkowego? Niniejszy artykuł ma na celu przedstawić pięć głównych ku temu powodów!

Start przedsiębiorstwa, czyli pomoc w założeniu działalności

Jedną z podstawowych usług świadczoną przez biuro rachunkowe jest udzielenie pomocy w zakresie rejestracji działalności gospodarczej – w taki sposób, aby cały proces sprawnie, bez niepotrzebnego stresu związanego z wypełnianiem wniosków i dopełnianiem pozostałych formalności w instytucjach. Specjaliści pracujący w kancelarii rachunkowej są także w stanie pomóc w doborze odpowiedniej formy opodatkowania.

Sporządzanie wniosków za przedsiębiorcę

Sporządzanie zazwyczaj przysparza przedsiębiorcom kłopotów. Wobec tego, oferta biura rachunkowego obejmuje także sporządzanie tego typu dokumentów – mowa jest tutaj m.in. o wnioskach o dofinansowanie działalności gospodarczej, wnioskach kredytowych, o pożyczki preferencyjne czy wniosków unijnych.

Bieżąca obsługa kadr i płac

Każde biuro rachunkowe zajmuje się świadczeniem usług księgowych oraz obsługą kadr. W ramach tego m.in. prowadzi akta osobowe i sporządza wszelką dokumentację związaną z zatrudnianiem pracowników, kontroluje terminy badań lekarskich, sporządza listy płac wynagrodzeń z tytułu umów o pracę, przesyła do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych miesięczne deklaracje rozliczeniowe, jak również udziela pomocy w trakcie kontroli z Państwowej Inspekcji Pracy oraz zajmuje się zakańczaniem spraw pokontrolnych.

Co więcej, biuro rachunkowe Lublin zajmuje się również prowadzeniem Księgi Przychodów i Rozchodów, która powinna być prowadzona przez wszystkie osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Ze względu na fakt, że czynności tego typu są pracochłonne oraz wymagają  znajomości ustaw podatkowych i nowych, wchodzących w życie rozporządzeń, najprostszym sposobem jest powierzenie tego typu obowiązków specjalistom pracującym w biurze rachunkowym.

Oszczędność czasu związana ze zgłaszaniem zmian dot. przedsiębiorstwa

Kolejną korzyścią płynącą ze skorzystania z usług biura rachunkowego jest fakt, że oferuje ono także zgłaszanie wszelkich zmian dotyczących przedsiębiorstwa do takich instytucji jak: US, CEiDG, ZUS, GUS czy KRS. Dzięki tej usłudze, przedsiębiorca jest w stanie nie tylko zaoszczędzić swój czas, ale także może mieć pewność, że zostaną dopełnione wszelkie potrzebne formalności związane z bieżącym prowadzeniem działalności gospodarczej.

Pozostałe korzyści płynące z korzystania z usług biura rachunkowego

Każda kancelaria rachunkowa świadczy także inne usługi, których celem jest usprawnienie działania konkretnego przedsiębiorstwa oraz zapewnienie jego właścicielowi prowadzenia firmy zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Mowa tutaj o wystawianiu faktur za przedsiębiorcę, pomoc w organizacji szkoleń BHP, tworzenie i obsługa elektronicznych przelewów czy doradztwu w bieżącym podejmowaniu decyzji.

Powierzenie obowiązków związanych z prowadzeniem firmy jest nie tylko doskonałym sposobem na zaoszczędzenie czasu, ale również jest w stanie zagwarantować, że będzie ona prowadzona w sposób bezpieczny – zgodny z obowiązującym prawem.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.