2-letnie dziecko w oknie na 3 piętrze. 21-letnia matka miała ponad 1,5 promila alkoholu

napis policja na masce samochodu
fot. Policja

Do policyjnego aresztu trafiła 21-latka, która sprawowała opiekę nad niespełna 2-letnim synkiem. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Chłopiec trafił pod opiekę babci. Policjanci otrzymali zgłoszenie od świadka zdarzenia, który zauważył chłopca na parapecie okna w mieszkaniu na trzecim piętrze.

Zaniepokojony świadek wezwał policję

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek kilka minut przed godziną 8:00. Policjanci wezwani zostali do jednego z bloków na terenie Radzynia Podlaskiego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w jednym z mieszkań usytuowanym na trzecim piętrze znajduję się na parapecie mały chłopczyk bez opieki osoby dorosłej.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 21-letnia matka spała w mieszkaniu, znajdując się pod działaniem alkoholu, a chłopczyk pozbawiony opieki wszedł na parapet i usiłował otworzyć okno. Badanie stanu trzeźwości 21-latki wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jej organizmie.

Na szczęście niespełna 2-letniemu chłopcu nic się nie stało i został przekazany pod opiekę babci. Funkcjonariusze ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie kobiety zadecyduje Sąd. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu grozić jej może do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.