15-latek napadł na kiosk przy targowisku. Kilka dni wcześniej uciekł z ośrodka opiekuńczego

radiowóz policja
Radiowóz policji | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z Lublina zatrzymali 15-latka, który napadł na kiosk przy targowisku. Nieletni odepchnął ekspedientkę i ukradł blisko 400 złotych. Nastolatek kilka dni wcześniej uciekł z ośrodka opiekuńczego.

Napadł na kiosk

Do zdarzenia doszło w środę (10.08) przy ul. Krańcowej w Lublinie. Do znajdującego się przy targowisku kiosku wszedł nastolatek. Sprawca zauważył, że na blacie leżą pieniądze. W związku z tym od razu zaatakował ekspedientkę.

„Kobieta została odepchnięta i przewróciła się na ziemię. Wtedy nieletni chwycił za pieniądze i uciekł. Jak się okazało, wcześniej chodził po targowisku i próbował wyłudzić gotówkę” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Dane sprawcy szybko ustalili kryminalni. Okazało się, że za napadem stał 15-letni mieszkaniec Lublina, który kilka dni wcześniej uciekł z ośrodka opiekuńczego.

Nieletni w czwartek (11.08) został zauważony na ulicy przez patrolowców z „jedynki”. Próbował uciekać, jednak szybko został zatrzymany. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.