12 milionów złotych strat w pożarze hali koło Lublina. Budynek nadaje się do rozbiórki

Pożar hali magazynowej w Piotrawinie, gmina Jastków
Pożar hali magazynowej w Piotrawinie, gmina Jastków | fot. Dominik Wąsik

W sobotę w miejscowości Piotrawin koło Lublina doszło do pożaru hali produkcyjno-magazynowej. Nikomu nic się nie stało, ale budynek nadaje się do rozbiórki.

Informacje o pożarze dotarły do strażaków w sobotę (30.07) kilka minut po godz. 8 rano. Na miejsce natychmiast skierowano kilka zastępów straży pożarnej. Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęta jest hala o powierzchni około 1500 mkw. Podzielona na trzy części, w których znajdowały się linie mieszalnicze oraz pigment wykorzystywany do produkcji farb i lakierów, mrożonki oraz produkty spożywcze. Kłęby gęstego czarnego dymu były widoczne z wielu kilometrów.

„Działania zastępów w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na rozwinięty już pożar wewnątrz budynku. W części, w której znajdowała się chłodnia, zawalił się strop, co uniemożliwiało ratownikom wejście do środka budynku, a dodatkowym utrudnieniem były pozamykane drzwi. Po dojeździe kolejnych zastępów rozpoczęto działania gaśnicze z podnośników i drabin mechanicznych oraz podano prądy wody w obronie celem schłodzenia niższej części budynku” – mówi asp. Bartłomiej Pytka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Z uwagi na silne zadymienie strażacy działali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po częściowym opanowaniu pożaru ratownicy przystąpili do przeszukiwania obiektu, dogaszając jeszcze istniejące ogniska pożaru. Jednocześnie prowadzono oddymianie hali, umożliwiając tym samym bezpieczne poruszanie się po obiekcie oraz prowadzenie prac rozbiórkowych. Na miejscu zdarzenia działało 31 zastępów straży pożarnej, łącznie 102 strażaków.

Przypuszczalna przyczyna zdarzenia nie została ustalona, a szacunkowe straty w wyniku pożaru wyniosły około 12 milionów złotych. Ustaleniem przyczyny pożaru zajmie się policja.

Zobacz sobotnią fotorelację z pożaru: Ogromny pożar hali magazynowej z lakierami i farbami koło Lublina. Na miejscu 25 zastępów straży pożarnej [nagranie, zdjęcia]

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.