Medalowy sukces lubelskich lekkoatletów. Sobiesiak zdobywa srebro

zawodnicy na podium

Hubert Sobiesiak zdobył swój pierwszy w karierze medal na Mistrzostwach Polski U16, zajmując drugie miejsce na dystansie 600 metrów. Oprócz tego weekend przyniósł wiele emocji dla lubelskich sportowców, którzy rywalizowali także w koszykówce i piłce ręcznej.

Hubert Sobiesiak z pierwszym medalem Mistrzostw Polski U16

Podczas Mistrzostw Polski U16 w Białymstoku, Hubert Sobiesiak zdobył srebrny medal na dystansie 600 metrów, kończąc bieg z czasem 1:23.82. Był to jego pierwszy sukces na tej rangi zawodach. Na tym samym dystansie startował również Kacper Okoń, który zajął dalsze miejsce z wynikiem 1:28.16.

Na innych dystansach również zaprezentowali się zawodnicy z Lublina. Bartłomiej Śliwiński uplasował się na drugim miejscu w finale B biegu na 100 metrów (11.40), a Wiktoria Miłoszewicz osiągnęła czas 44.21 na 300 metrów. W konkurencjach technicznych najbliżej medalu był Dominik Litwin, który w rzucie młotem uzyskał wynik 45.71, co dało mu czwarte miejsce.

Udane występy AZS UMCS na Warszawskiej Lidze Lekkoatletycznej

W Warszawie odbył się finał Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej, gdzie zawodnicy AZS UMCS Lublin zanotowali świetne rezultaty. Emilia Wójtowicz zajęła drugie miejsca w biegach na 100 i 200 metrów, uzyskując odpowiednio czasy 11.96 i 24.68. Marcin Sobiesiak ustanowił nowy rekord życiowy w rzucie młotem (66.37), a Karol Lesiczka pobiegł 800 metrów w 1:52.71, zbliżając się do swojego rekordu.

Mecze towarzyskie i piłka ręczna

Lubelskie koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin rozegrały dwa mecze towarzyskie przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. W pierwszym starciu zwyciężyły 67-64, jednak w rewanżu musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 67-76.

Niestety, mniej szczęścia mieli szczypiorniści, którzy ponieśli dotkliwą porażkę z Enea Orlęta Zwoleń, przegrywając 37-19. Pomimo dobrej gry tria Paweł Daniel, Szymon Sekuła i Patryk Książka, lublinianie nie byli w stanie nawiązać walki z gospodarzami.

Jak oceniasz występy lubelskich sportowców? Czy są w stanie osiągnąć jeszcze większe sukcesy? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach i udostępnij artykuł!