Zwróciła uwagę mężczyźnie, który kilka dni temu wrócił do kraju. Nakasłał jej na twarz

Zwróciła uwagę mężczyźnie, który kilka dni temu wrócił do kraju. Nakasłał jej na twarz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ze swojego zachowania wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem 27-letni mężczyzna, który nakasłał na twarz kobiety, która zwróciła mu uwagę, że powinien przebywać na kwarantannie.

Do zdarzenia doszło w środę w nocy w jednym z bloków przy ul. Piłsudskiego w Zamościu. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że na klatce schodowej doszło do awantury między mieszkanką bloku, a młodym mężczyzną, który przed kilkoma dniami wrócił do kraju i odwiedził mieszkającą w tym bloku swoją znajomą.

Policjanci na miejscu ustalili, że kobieta zwróciła mężczyźnie uwagę, że powinien zgodnie z procedurami po powrocie z zagranicy pozostać w domowej kwarantannie. Zdenerwowany mężczyzna w odpowiedzi na jej uwagi przybliżył się do niej i umyślnie nakasłał jej na twarz. Po tym wspólnie ze znajomą oddalił się, a zaniepokojona o swoje zdrowie kobieta o zajściu poinformowała policję.

Mundurowi ustalili ponadto, że mężczyzna był w bloku, gdzie doszło do interwencji dzień wcześniej. Wówczas również została mu zwrócona uwaga, aby przestrzegał zasad tzw. kwarantanny społecznej, jednak zlekceważył te słowa. Policjanci po ustaleniu szczegółowego przebiegu interwencji z zachowaniem wszelkich środków ostrożności zatrzymali 27-latka. Aktualnie przebywa w policyjnym areszcie.

O incydencie zostały powiadomione służby sanitarne. Podejmowane są decyzje przewidziane na taką okoliczność. Zgromadzone przez śledczych w aktach sprawy dowody w sprawie podejrzenia popełnienia przez 27-latka przestępstwa trafiły do Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Zebrany materiał zostanie tam poddany ocenie prano karnej.

Przypomnijmy, że w ubiegły piątek rząd podwyższył kary za niestosowanie się do zasad kwarantanny z 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych.

AKTUALIZACJA: Nakasłał jej na twarz, bo zwróciła mu uwagę. Jest tymczasowy areszt dla 27-latka

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.