Do zdarzenia doszło w niedzielę w restauracji McDonald’s przy ul. Chemicznej w Lublinie.
– Dwaj mężczyźni stali w kolejce, czekając na fast-foody. Wtedy zauważyli kobietę, która w sposób wulgarny zwracała się do obsługi. Jeden z nich zwrócił jej uwagę na niestosowne zachowanie – relacjonuje Anna Kamola z lubelskiej policji.
Kobieta nie miała jednak sobie nic do zarzucenia. Bardzo szybko wywiązała się awantura, w trakcie której otrzymany posiłek wraz z napojami wypadły jej z rąk na podłogę. Kobieta zażądała, by mężczyzna zwrócił jej pieniądze. Ten jednak odmówił.
– Gdy obaj skierowali się do swojego pojazdu, drogę zagrodziło im dwóch rosłych mężczyzn. Zagrozili pobiciem, jeśli nie zostanie jej znajomej zwrócona rekompensata za zniszczony posiłek. 28-latek otrzymał cios w twarz najpierw od kobiety, a później od jednego z kompanów – dodaje Anna Kamola.
Mężczyzna przewrócił się na chodnik. W obawie o swoje zdrowie oddał napastnikom 100 złotych. Jego kolega, który w restauracji zwrócił kobiecie uwagę, zdążył uciec do samochodu.
O całym zdarzeniu powiadomiono policję. W poniedziałek zatrzymano trójkę napastników. Okazali się nimi mieszkańcy Lublina, 24-letnia kobieta i jej dwóch znajomych w wieku 26 i 34 lat.
– Ci dwaj notowani byli w policyjnych kartotekach. Wczoraj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani – wyjaśnia Anna Kamola.
Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię