Zwłoki młodej kobiety w stawie. Dwóch Ukraińców odpowie za brutalne zabójstwo

W niedzielę ze stawu w miejscowości Brodzica wyłowiono zwłoki młodej kobiety. Zbrodni mieli dokonać dwaj obywatele Ukrainy, którzy zostali zatrzymani na granicy.

 

Policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 34 i 42-latka, którzy próbowali przekroczyć granicę z Ukrainą. Mężczyźni odpowiedzą za dokonanie brutalnego zabójstwa młodej kobiety.

 

Jej zwłoki zostały odnalezione w minioną niedzielę, w stawie w miejscowości Brodzica, gmina Hrubieszów. Już pierwsze oględziny zwłok wskazywały, że doszło do zbrodni. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

 

Policjanci skupili się na ustaleniu osób, z którymi ofiara mogła mieć w ostatnim czasie kontakt. W kręgu osób mogących mieć związek ze śmiercią kobiety znaleźli się dwaj obywatele Ukrainy. Policjanci skontaktowali się z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

 

– Spodziewaliśmy się, że będą oni usiłowali przekroczyć granice naszego kraju. Tak też się stało. Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 34 i 42-latka na przejściu granicznym w Dołhobyczowie, a następnie przekazali policjantom – mówi asp. Edyta Krystkowiak, rzeczniczka prasowa hrubieszowskiej komendy.

 

W trakcie czynności policjanci ustalili i zatrzymali kolejną osobę. To 29-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów, który również usłyszał zarzuty. Mimo posiadanej wiedzy o popełnionym przestępstwie, nie powiadomił o nim organów ścigania.

 

Wobec dwóch obywateli Ukrainy Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, natomiast wobec 29-latka dozór Policji. Za zabójstwo grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.